falt03

Resultatlista Västsvenska Mästerskapet Fältskjutning 2003

Trollhättan 2003-05-24. 179 skyttar från 43 föreningar gjorde 328 starter.

Mästarna

Klass: A3

1 Larsson, Roger Vårgårda PSK

2 Landebring, Håkan Vårgårda PSK

3 Thool, Lars P4

Klass: B3

1 Andersson, P-O Örebro PSSK

2 Jorsäter, Jan Örebro PSSK

3 Rundqvist, Torben Vårgårda PSK

Klass: C3

1 Andersson, P-O Örebro PSSK

2 Jorsäter, Jan Örebro PSSK

3 Landebring, Håkan Vårgårda PSK

Klass: DAM

1 Rundqvist, Monica Vårgårda PSK

2 Linell, Helena Vårgårda PSK

3 Andersson, Kristina Lidköpings PF

Klass: V Ä

1 Friberg, Arne Göteborgs PSSK

2 Johansson, Karl-Erik Hagfors Uddeholm Pk

3 Haglund, Claes Mölndals SF

Klass: VY

1 Samuelsson, Gunnar Vårgårda PSK

2 Olsson, Ragnar Fjugesta PSK

3 Persson, Lennart Överby PK

Klass: JUN

1 Mattison, Hans-Christian Trollhättans Pk

2 Johansson, Christian Vedum PSK

3 Rundqvist, Diana Eds PSK

Resultat klassvis

Klass: A1

1 Eriksson, Christan Göteborgs PSSK 6 / 2 6 / 3 4 / 3 3 / 2 4 / 3 6 / 4 6 / 3 5 / 4 0p 40 / 24 64 B

2 Andersson, Robert Göteborgs PSSK 6 / 1 5 / 3 2 / 1 6 / 2 4 / 1 5 / 4 5 / 3 6 / 4 0p 39 / 19 58

Klass: A2

1 Thonander, Jon Finnskoga PSF 6 / 2 4 / 2 6 / 3 5 / 2 5 / 2 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 44 / 22 66 B

2 Berg, Ola Finnskoga PSF 6 / 2 6 / 3 5 / 2 6 / 2 5 / 2 5 / 4 5 / 3 6 / 4 0p 44 / 22 66 B

3 Björk, Gunnar Hagfors Uddeholm Pk 6 / 2 6 / 3 6 / 3 5 / 2 6 / 3 3 / 2 6 / 2 6 / 3 0p 44 / 20 64 B

4 Orloff, Henry Eds PSK 6 / 2 4 / 2 6 / 3 4 / 2 4 / 2 5 / 3 6 / 3 5 / 3 0p 40 / 20 60

5 Selin, Jori Lilla Edets PK 6 / 2 5 / 3 5 / 3 4 / 1 3 / 2 3 / 3 5 / 3 5 / 3 0p 36 / 20 56

6 Olofsson, Robbin Uddevalla PSF 6 / 2 5 / 3 5 / 3 6 / 2 4 / 2 2 / 2 5 / 2 3 / 2 0p 36 / 18 54

7 Olsson, Andreas Telegrafverkets PSF 4 / 1 4 / 2 6 / 3 3 / 2 5 / 3 4 / 3 4 / 2 5 / 2 0p 35 / 18 53

8 Kemi, Hans Vargöns PK 5 / 2 3 / 3 4 / 3 6 / 2 4 / 2 3 / 2 4 / 2 2 / 2 0p 31 / 18 49

9 Olsson, Stefan Lilla Edets PK 6 / 2 4 / 3 4 / 2 2 / 1 3 / 1 3 / 2 4 / 3 4 / 3 0p 30 / 17 47

10 Karlsson, Christer Lidköpings PF 6 / 2 3 / 3 4 / 3 3 / 1 2 / 1 5 / 2 4 / 1 3 / 3 0p 30 / 16 46

11 Rouhiainen, Kari Vargöns PK 5 / 1 4 / 3 2 / 2 5 / 2 4 / 2 4 / 3 2 / 1 3 / 2 0p 29 / 16 45

12 Arning, Sten Härlanda PK 6 / 2 4 / 2 1 / 1 4 / 1 2 / 2 3 / 2 4 / 1 5 / 2 0p 29 / 13 42

13 Svensson, Ove Lilla Edets PK 6 / 2 2 / 2 4 / 2 3 / 2 6 / 3 3 / 2 0 / 0 3 / 1 0p 27 / 14 41

14 Andersson, Lennart Marinens SKF 4 / 1 3 / 3 3 / 2 2 / 2 0 / 0 2 / 2 3 / 2 3 / 1 0p 20 / 13 33

15 Emanuelsson, Magnus Vargöns PK 0 / 0 0 / 0 0 / 0 0 / 0 0 / 0 0 / 0 0 / 0 0 / 0 0p 0 / 0 0

Klass: A3

1 Larsson, Roger Vårgårda PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 48 / 24 72 S

2 Landebring, Håkan Vårgårda PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 5 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 10p 47 / 24 71 S

3 Thool, Lars P4 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 9p 47 / 24 71 S

4 Rundqvist, Torben Vårgårda PSK 6 / 2 5 / 2 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 47 / 23 70 S

5 Jacobsson, Roger Eds PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 5 / 2 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 47 / 23 70 S

6 Haglund, Claes Mölndals SF 6 / 2 6 / 3 4 / 2 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 46 / 23 69 S

7 Friberg, Arne Göteborgs PSSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 3 5 / 3 6 / 4 0p 46 / 23 69 S

8 Grimling, Anders Lidköpings PF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 3 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 45 / 23 68 B

9 Fritzson, Patrik Göteborgs PSSK 5 / 2 5 / 3 5 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 5 / 3 6 / 4 0p 44 / 24 68 B

10 Thulin, Ingemar Uddevalla PSF 6 / 2 5 / 3 6 / 3 5 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 45 / 23 68 B

11 Andersson, Pontus Vårgårda PSK 6 / 2 5 / 2 6 / 3 6 / 2 4 / 1 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 45 / 21 66 B

12 Huseyin, Babur Härlanda PK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 5 / 2 5 / 3 5 / 4 5 / 3 5 / 3 0p 43 / 23 66 B

13 Strandh, Göran Älvenäs PK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 4 / 3 5 / 3 5 / 3 0p 44 / 22 66 B

14 Dahlberg, Anders I2 SKF 6 / 2 6 / 3 4 / 2 4 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 43 / 22 65 B

15 Ivarsson, Jimmy Lidköpings PF 6 / 2 6 / 3 5 / 2 3 / 2 5 / 2 5 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 42 / 22 64 B

16 Eriksson, Jan Hagfors Uddeholm Pk 6 / 2 6 / 3 5 / 2 4 / 1 6 / 3 4 / 4 6 / 2 6 / 4 0p 43 / 21 64 B

17 Kling, Allan Frykdalens PK 5 / 1 5 / 3 5 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 3 5 / 3 6 / 3 0p 43 / 21 64 B

18 Jakobsson, Olof Eds PSK 6 / 2 5 / 3 5 / 2 5 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 3 5 / 2 0p 44 / 20 64 B

19 Sträng, Rolf Mölndals SF 6 / 2 6 / 3 4 / 2 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 3 / 2 0p 43 / 21 64 B

20 Fridell, Halvard Lidköpings PF 5 / 1 6 / 3 6 / 3 5 / 2 4 / 1 5 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 43 / 20 63

21 Hansson, Mats Överby PK 6 / 2 5 / 3 5 / 2 5 / 2 3 / 3 4 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 40 / 22 62

22 Brodd, Marcus Vargöns PK 6 / 2 5 / 3 6 / 2 4 / 2 4 / 2 5 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 41 / 21 62

23 Nielsen, Ragnar Södra Dahls PK 6 / 2 6 / 3 3 / 3 4 / 2 6 / 3 5 / 4 5 / 2 5 / 3 0p 40 / 22 62

24 Rundqvist, Tommy Eds PSK 6 / 2 4 / 3 6 / 3 5 / 2 4 / 3 6 / 4 4 / 2 5 / 3 0p 40 / 22 62

25 Johansson, Karl-Erik Hagfors Uddeholm Pk 6 / 2 4 / 2 6 / 3 3 / 1 6 / 3 3 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 40 / 21 61

26 Boströ, Kent Hällefors PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 4 / 2 5 / 3 3 / 1 5 / 2 6 / 4 0p 41 / 20 61

27 Thulin, Niclas Uddevalla PSF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 5 / 2 6 / 3 4 / 3 2 / 1 5 / 4 0p 40 / 21 61

28 Eriksson, Percy Göteborgs PSSK 6 / 2 5 / 3 4 / 1 4 / 2 4 / 3 5 / 3 5 / 3 6 / 4 0p 39 / 21 60

29 Gustafsson, G Hagfors Uddeholm Pk 6 / 2 6 / 3 5 / 3 3 / 2 6 / 3 5 / 3 2 / 1 5 / 3 0p 38 / 20 58

30 Eriksson, Andreas Göteborgs PSSK 6 / 2 5 / 3 5 / 2 6 / 2 3 / 2 4 / 3 4 / 2 4 / 3 0p 37 / 19 56

31 Rehnhult, Ronny I2 SKF 6 / 2 4 / 2 6 / 3 4 / 2 5 / 2 3 / 2 4 / 1 5 / 4 0p 37 / 18 55

32 Sandahl, Ulf Mölndals SF 5 / 1 4 / 3 4 / 3 4 / 2 6 / 3 3 / 2 4 / 3 4 / 3 0p 34 / 20 54

33 Bohman, Clas Vargöns PK 5 / 1 3 / 2 4 / 2 2 / 2 3 / 2 5 / 3 4 / 1 2 / 2 0p 28 / 15 43

34 Högfeldt, Per Vargöns PK 6 / 2 1 / 1 4 / 2 2 / 2 3 / 2 3 / 2 2 / 2 5 / 3 0p 26 / 16 42

35 Lissfors, Carl-Erik Göteborgs PSSK 5 / 1 5 / 2 3 / 2 3 / 2 3 / 1 2 / 2 5 / 1 2 / 1 0p 28 / 12 40

36 Rådman, Martin I2 SKF 5 / 1 2 / 2 2 / 2 0 / 0 0 / 0 0 / 0 0 / 0 0 / 0 0p 9 / 5 14

37 Eriksson, Veronica Örebro PSSK 2 / 1 0 / 0 1 / 1 0 / 0 0 / 0 0 / 0 0 / 0 0 / 0 0p 3 / 2 5

Klass: B2

1 Carlsson, Sten Uddevalla PSF 6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 46 / 23 69 B

2 Johansson, Anders Sjuntorps PSK 6 / 2 5 / 2 6 / 3 5 / 2 6 / 3 5 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 45 / 23 68

3 Persson, Lennart Överby PK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 5 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 4 / 3 0p 45 / 23 68

4 Halvorsen, Tor Överby PK 5 / 2 5 / 3 6 / 3 5 / 2 5 / 2 6 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 43 / 22 65

5 Karlsson, Kaj Överby PK 6 / 2 6 / 3 5 / 3 4 / 2 6 / 3 2 / 2 6 / 3 3 / 3 0p 38 / 21 59

6 Andersson, Jan Bengtsfors PSK 6 / 2 4 / 3 6 / 2 3 / 1 4 / 2 3 / 2 5 / 3 3 / 3 0p 34 / 18 52

7 Löfström, Sten FOK Borås 5 / 2 6 / 3 4 / 2 1 / 1 5 / 3 2 / 2 6 / 3 4 / 2 0p 33 / 18 51

8 Dahlgren, Jan Frykdalens PK 5 / 2 1 / 1 5 / 3 2 / 1 5 / 1 4 / 2 3 / 2 6 / 1 0p 31 / 13 44

9 Ottosson, Uno Överby PK 6 / 2 0 / 0 1 / 1 3 / 1 0 / 0 0 / 0 0 / 0 0 / 0 0p 10 / 4 14

Klass: B 3

1 Andersson, P-O Örebro PSSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 20p 48 / 24 72 S

2 Jorsäter, Jan Örebro PSSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 26p 48 / 24 72 S

3 Rundqvist, Torben Vårgårda PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 25p 48 / 24 72 S

4 Olsson, Ragnar Fjugesta PSK 6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 47 / 24 71 B

5 Gustavsson, Lennart Lidköpings PF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 5 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 47 / 24 71 B

6 Landebring, Håkan Vårgårda PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 47 / 24 71 B

7 Larsson, Roger Vårgårda PSK 6 / 2 6 / 3 5 / 2 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 47 / 23 70 B

8 Rehnfeldt, Peter Överby PK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 47 / 23 70 B

9 Johansson, Per-Inge I2 SKF 6 / 3 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 46 / 24 70 B

10 Gustafsson, Pether P4 6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 5 / 2 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 46 / 23 69 B

11 Bagheri, Navid Göteborgs PSSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 5 / 2 5 / 2 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 46 / 23 69 B

12 Nilsson, Johan I2 SKF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 3 5 / 3 6 / 4 0p 46 / 23 69 B

13 Svensson, Klas P4 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 4 5 / 2 6 / 4 0p 46 / 23 69 B

14 Eriksson, Anders Södra Dahls PK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 5 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 46 / 23 69 B

15 Fridell, Halvard Lidköpings PF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 5 / 1 6 / 3 6 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 46 / 22 68

16 Rundqvist, Mona Lidköpings PF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 5 / 2 6 / 3 5 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 45 / 23 68

17 Ohlson, Ulf Ulricehamn PK 6 / 2 6 / 3 5 / 2 5 / 2 5 / 2 5 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 44 / 22 66

18 Johansson, Sven-GunnaUlricehamn PK 6 / 2 5 / 3 6 / 3 5 / 1 5 / 3 6 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 44 / 22 66

19 Ivarsson, Wollrath Fjugesta PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 3 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 4 / 2 0p 43 / 22 65

20 Sjögren, Sonny Ramsbergs PSK 6 / 2 6 / 3 5 / 2 6 / 2 6 / 3 6 / 4 5 / 3 4 / 2 0p 44 / 21 65

21 Thool, Lars P4 6 / 2 1 / 1 6 / 3 5 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 42 / 22 64

22 Eriksson, Veronica Örebro PSSK 6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 5 / 2 3 / 3 6 / 3 5 / 3 0p 42 / 21 63

23 Carlsson, Jens Örebro PSSK 6 / 2 6 / 3 5 / 3 4 / 1 6 / 3 4 / 3 5 / 3 5 / 3 0p 41 / 21 62

24 Wernersson, Henrik Lidköpings PF 6 / 2 5 / 3 6 / 3 4 / 1 5 / 2 5 / 4 6 / 3 4 / 2 0p 41 / 20 61

25 Pirttijärvi, Ari Hällefors PSK 6 / 2 5 / 3 5 / 3 4 / 1 3 / 1 5 / 4 5 / 3 6 / 4 0p 39 / 21 60

26 Carlsson, Claes-Håkan I2 SKF 6 / 2 5 / 2 2 / 1 4 / 2 5 / 2 6 / 4 6 / 3 4 / 2 0p 38 / 18 56

Klass: C 1

1 Hjortstam, Peter Sollebrunns PK 6 / 2 4 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 2 6 / 4 5 / 2 6 / 4 0p 45 / 22 67 B

2 Nohlberg, Marcus Vallebygdens PSF 6 / 2 5 / 3 6 / 3 4 / 2 5 / 2 6 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 43 / 22 65

3 Andersson, Robert Göteborgs PSSK 5 / 2 5 / 2 6 / 3 5 / 2 6 / 3 4 / 3 6 / 3 5 / 3 0p 42 / 21 63

4 Eriksson, Christan Göteborgs PSSK 6 / 2 5 / 3 3 / 2 6 / 2 5 / 2 6 / 4 5 / 3 5 / 3 0p 41 / 21 62

5 Johansson, Leif Sjuntorps PSK 6 / 2 5 / 3 6 / 3 3 / 1 6 / 3 3 / 2 4 / 2 4 / 2 0p 37 / 18 55

6 Lindfors, Örjan Vallebygdens PSF 6 / 1 5 / 3 3 / 1 4 / 2 5 / 1 3 / 3 6 / 3 5 / 3 0p 37 / 17 54

7 Nohlberg, Arne Vallebygdens PSF 6 / 2 3 / 2 4 / 3 5 / 2 4 / 2 3 / 2 5 / 3 2 / 1 0p 32 / 17 49

8 Ericsson, Ingemar Telegrafverkets PSF 4 / 2 5 / 3 2 / 2 1 / 1 4 / 2 2 / 2 6 / 3 1 / 1 0p 25 / 16 41

Klass: C 2

1 Halvorsen, Tor Överby PK 6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 5 / 4 0p 46 / 24 70 B

2 Ljungqvist, Rickard Lidköpings PF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 47 / 23 70 B

2 Sjöberg, Thobias Alingså KSF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 47 / 23 70 B

4 Hallbäck, Hans Vallebygdens PSF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 4 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 46 / 23 69 B

5 Löfström, Sten FOK Borås 6 / 2 6 / 3 5 / 3 5 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 45 / 23 68 B

6 Berg, Ola Finnskoga PSF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 4 / 1 5 / 2 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 45 / 22 67 B

7 Johnsson, Mikael Sjuntorps PSK 6 / 2 6 / 3 4 / 3 6 / 2 6 / 3 4 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 44 / 23 67 B

8 Johansson, Anders Sjuntorps PSK 6 / 2 4 / 3 5 / 3 5 / 2 5 / 2 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 43 / 23 66

9 Olsson, Andreas Telegrafverkets PSF 6 / 2 3 / 2 6 / 3 5 / 2 5 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 3 0p 43 / 22 65

10 Zachrisson, Hans Åmåls PK 6 / 2 5 / 3 4 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 5 / 3 0p 43 / 22 65

11 Björkbacke, Stefan Telegrafverkets PSF 6 / 2 4 / 3 5 / 3 6 / 2 3 / 2 6 / 4 6 / 3 6 / 3 0p 42 / 22 64

12 Larning, Bjarne Lilla Edets PK 6 / 2 6 / 3 3 / 3 5 / 2 5 / 2 6 / 4 5 / 3 5 / 4 0p 41 / 23 64

13 Henriksson, Robert Bengtsfors PSK 6 / 2 5 / 3 4 / 3 3 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 41 / 23 64

14 Melin, Peter Telegrafverkets PSF 6 / 2 5 / 3 6 / 3 4 / 2 5 / 2 4 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 41 / 22 63

15 Eriksson, Kenneth Sandhems PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 5 / 2 4 / 1 5 / 3 6 / 3 5 / 3 0p 43 / 20 63

16 Olofsson, Robbin Uddevalla PSF 6 / 2 4 / 3 6 / 3 5 / 2 6 / 3 4 / 3 5 / 2 5 / 3 0p 41 / 21 62

17 Dovmyr, Lennart Göteborgs PSSK 6 / 2 5 / 2 5 / 3 6 / 2 5 / 3 4 / 3 6 / 3 4 / 3 0p 41 / 21 62

18 Björk, Gunnar Hagfors Uddeholm Pk 6 / 2 6 / 3 6 / 3 5 / 2 6 / 3 1 / 1 5 / 2 6 / 4 0p 41 / 20 61

19 Thonander, Jon Finnskoga PSF 5 / 1 4 / 3 6 / 3 4 / 2 5 / 2 5 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 40 / 21 61

20 Eklund, Pierre Skepplanda SKF 6 / 2 4 / 1 6 / 3 5 / 1 4 / 2 6 / 2 5 / 3 6 / 4 0p 42 / 18 60

21 Kärrlund, Ensio Telegrafverkets PSF 6 / 2 5 / 2 6 / 3 5 / 2 4 / 2 4 / 2 5 / 3 6 / 3 0p 41 / 19 60

22 Andréasson, Anders Skepplanda SKF 6 / 2 4 / 3 6 / 3 5 / 2 5 / 2 6 / 3 6 / 3 3 / 1 0p 41 / 19 60

23 Carlsson, Sten Uddevalla PSF 6 / 2 6 / 3 4 / 3 5 / 2 3 / 1 3 / 2 6 / 3 6 / 4 0p 39 / 20 59

24 Karlsson, Christer Lidköpings PF 6 / 2 6 / 3 5 / 3 4 / 2 6 / 3 4 / 3 5 / 2 2 / 1 0p 38 / 19 57

25 Hermansson, Sten Uddevalla PSF 6 / 2 5 / 3 5 / 2 6 / 2 4 / 1 4 / 2 6 / 3 3 / 2 0p 39 / 17 56

26 Orloff, Henry Eds PSK 6 / 2 3 / 3 6 / 3 5 / 1 6 / 3 3 / 2 4 / 2 3 / 3 0p 36 / 19 55

27 Olsson, Stefan Lilla Edets PK 6 / 2 6 / 3 4 / 2 3 / 2 5 / 2 4 / 3 2 / 2 4 / 3 0p 34 / 19 53

28 Eriksson, Pär Skepplanda SKF 6 / 2 3 / 2 5 / 2 5 / 1 2 / 1 6 / 2 6 / 2 5 / 2 0p 38 / 14 52

29 Svensson, Ove Lilla Edets PK 0 / 0 3 / 2 6 / 3 6 / 2 5 / 2 2 / 2 6 / 3 5 / 3 0p 33 / 17 50

30 Eklund, Lars Skepplanda SKF 6 / 2 2 / 2 5 / 2 5 / 1 3 / 2 0 / 0 5 / 2 2 / 2 0p 28 / 13 41

Klass: C 3

1 Andersson, P-O Örebro PSSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 40p 48 / 24 72 S

2 Jorsäter, Jan Örebro PSSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 38p 48 / 24 72 S

3 Landebring, Håkan Vårgårda PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 29p 48 / 24 72 S

4 Rundqvist, Torben Vårgårda PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 28p 48 / 24 72 S

5 Larsson, Roger Vårgårda PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 18p 48 / 24 72 S

6 Bagheri, Navid Göteborgs PSSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 8p 48 / 24 72 S

6 Hansson, Mats Överby PK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 8p 48 / 24 72 S

6 Lundblad, Anders Vårgårda PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 8p 48 / 24 72 S

9 Lundblad, Bengt Vårgårda PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 6p 48 / 24 72 S

10 Wernersson, Henrik Lidköpings PF 6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 47 / 24 71 S

11 Boströ, Kent Hällefors PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 5 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 47 / 24 71 S

12 Grimling, Anders Lidköpings PF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 2 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 48 / 23 71 S

13 Johansson, Sven-GunnaUlricehamn PK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 47 / 24 71 S

14 Luth, Tomas Ramsbergs PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 5 / 3 6 / 4 0p 47 / 24 71 S

15 Eriksson, Andreas Göteborgs PSSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 3 0p 48 / 23 71 S

16 Andersson, Pontus Vårgårda PSK 6 / 2 5 / 2 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 47 / 23 70 B

17 Lindqvist, Ingemar Lidköpings PF 6 / 2 5 / 3 6 / 3 5 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 46 / 24 70 B

18 Carlsson, Jens Örebro PSSK 6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 46 / 24 70 B

19 Svensson, Klas P4 6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 5 / 2 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 46 / 23 69 B

20 Fritzson, Patrik Göteborgs PSSK 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 2 5 / 2 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 46 / 23 69 B

21 Ohlson, Ulf Ulricehamn PK 6 / 2 4 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 45 / 24 69 B

22 Gustafsson, Pether P4 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 5 / 2 5 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 46 / 23 69 B

23 Eriksson, Anders Södra Dahls PK 6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 46 / 23 69 B

24 Kovanen, Pekka Uddevalla PSF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 5 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 46 / 23 69 B

25 Fridell, Halvard Lidköpings PF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 4 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 46 / 23 69 B

25 Thool, Lars P4 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 4 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 46 / 23 69 B

27 Gustavsson, Lennart Lidköpings PF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 4 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 3 0p 46 / 23 69 B

28 Davidsson, Thomas Vedum PSK 5 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 46 / 23 69 B

29 Nilsson, Johan I2 SKF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 46 / 23 69 B

30 Gunnarsson, Lars Mölndals SF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 4 / 3 0p 46 / 23 69 B

31 Nygren, Gustaf Mölndals PK 6 / 2 5 / 2 5 / 3 5 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 45 / 23 68 B

32 Rådman, Martin I2 SKF 6 / 2 5 / 2 6 / 3 4 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 45 / 23 68 B

33 Rehnfeldt, Peter Överby PK 6 / 2 6 / 3 5 / 3 5 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 45 / 23 68 B

33 Olsson, Robert Sollebrunns PK 6 / 2 6 / 3 5 / 3 5 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 45 / 23 68 B

35 Thulin, Ingemar Uddevalla PSF 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 4 5 / 2 6 / 4 0p 45 / 23 68 B

36 Ivarsson, Jimmy Lidköpings PF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 5 / 3 0p 46 / 22 68 B

37 Thulin, Niclas Uddevalla PSF 6 / 2 5 / 3 3 / 2 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 44 / 23 67 B

38 Dahlberg, Anders I2 SKF 6 / 2 4 / 2 6 / 3 6 / 2 5 / 2 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 45 / 22 67 B

39 Larsson, Stefan Karlstad PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 2 3 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 45 / 22 67 B

40 Rehnhult, Ronny I2 SKF 6 / 2 6 / 3 3 / 2 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 5 / 4 0p 44 / 23 67 B

41 Johansson, Per-Inge I2 SKF 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 2 6 / 3 4 / 3 6 / 3 5 / 4 0p 44 / 23 67 B

42 Erixon, Kent Sandhems PSK 5 / 2 5 / 3 6 / 3 5 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 44 / 23 67 B

43 Gustafsson, Fredrik Vårgårda PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 3 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 44 / 23 67 B

44 Järvi, Magnus Eds PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 5 / 2 5 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 45 / 22 67 B

45 Eriksson, Jan Hagfors Uddeholm Pk 6 / 2 5 / 3 5 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 5 / 3 5 / 3 0p 44 / 23 67 B

46 Carlsson, Mathias Sandhems PSK 6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 5 / 2 5 / 3 0p 45 / 22 67 B

47 Jacobsson, Roger Eds PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 5 / 2 6 / 3 6 / 4 5 / 2 5 / 3 0p 45 / 22 67 B

48 Laakso, Tom Mölndals SF 6 / 2 5 / 2 5 / 3 6 / 2 5 / 3 6 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 44 / 22 66

49 Karlsson, Kenneth Lidköpings PF 6 / 2 5 / 2 6 / 3 5 / 2 5 / 3 6 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 44 / 22 66

50 Strandh, Göran Älvenäs PK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 5 / 3 6 / 3 5 / 3 6 / 3 4 / 2 0p 44 / 22 66

51 Eliasson, Joakim Göteborgs PSSK 6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 5 / 3 4 / 2 0p 44 / 22 66

52 Meijer, Ronny Göteborgs PSSK 5 / 1 6 / 3 6 / 3 5 / 2 4 / 2 6 / 4 6 / 3 5 / 4 0p 43 / 22 65

53 Pirttijärvi, Ari Hällefors PSK 6 / 2 5 / 3 6 / 3 5 / 2 5 / 3 6 / 4 6 / 3 4 / 2 0p 43 / 22 65

54 Svensson, Björn Vårgårda PSK 6 / 2 5 / 2 5 / 2 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 5 / 3 0p 44 / 20 64

55 Carlsson, Claes-Håkan I2 SKF 6 / 2 4 / 2 5 / 3 5 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 4 / 3 0p 42 / 22 64

56 Jakobsson, Olof Eds PSK 5 / 1 6 / 3 6 / 3 3 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 5 / 2 0p 43 / 21 64

57 Rutgersson, Björn Södra Dahls PK 6 / 2 6 / 3 6 / 2 6 / 2 6 / 3 4 / 3 6 / 3 3 / 3 0p 43 / 21 64

58 Rundqvist, Tommy Eds PSK 6 / 2 5 / 2 6 / 3 5 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 3 / 2 0p 43 / 21 64

59 Ånhed, Tomas FOK Borås 1 / 1 5 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 41 / 22 63

60 Andersson, Göran Skepplanda SKF 6 / 2 5 / 3 5 / 2 4 / 2 5 / 2 6 / 4 5 / 3 5 / 4 0p 41 / 22 63

61 Ivarsson, Wollrath Fjugesta PSK 6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 3 / 1 4 / 3 6 / 3 5 / 4 0p 41 / 21 62

62 Eriksson, Percy Göteborgs PSSK 6 / 2 4 / 2 5 / 3 6 / 2 5 / 2 6 / 4 6 / 3 4 / 2 0p 42 / 20 62

63 Sjögren, Sonny Ramsbergs PSK 6 / 2 4 / 3 4 / 2 5 / 2 5 / 3 5 / 3 6 / 3 5 / 3 0p 40 / 21 61

64 Karlsson, Robert Marinens SKF 6 / 2 5 / 3 5 / 3 4 / 2 5 / 2 5 / 3 6 / 3 4 / 2 0p 40 / 20 60

65 Ellström, Jan Vedum PSK 6 / 2 6 / 3 4 / 3 5 / 2 2 / 1 5 / 3 6 / 3 4 / 3 0p 38 / 20 58

66 Sandahl, Ulf Mölndals SF 6 / 2 3 / 2 4 / 3 4 / 2 3 / 1 4 / 3 6 / 3 5 / 4 0p 35 / 20 55

Klass: R 1

1 Hjortstam, Peter Sollebrunns PK 6 / 2 5 / 3 6 / 3 4 / 2 3 / 1 6 / 3 4 / 2 4 / 2 0p 38 / 18 56

Klass: R 2

1 Berg, Ola Finnskoga PSF 6 / 2 5 / 2 5 / 3 5 / 2 5 / 2 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 44 / 22 66 B

2 Löfström, Sten FOK Borås 5 / 2 6 / 3 4 / 3 5 / 2 6 / 3 5 / 3 4 / 2 6 / 4 0p 41 / 22 63

3 Antonsson, Rolf Lilla Edets PK 5 / 2 4 / 3 6 / 3 4 / 2 5 / 3 5 / 4 3 / 2 5 / 3 0p 37 / 22 59

4 Larsson, Anna Ramsbergs PSK 5 / 2 6 / 3 4 / 2 3 / 2 5 / 3 4 / 3 4 / 2 6 / 4 0p 37 / 21 58

5 Orloff, Henry Eds PSK 6 / 2 4 / 3 4 / 2 5 / 2 4 / 2 4 / 2 6 / 3 5 / 3 0p 38 / 19 57

6 Dovmyr, Lennart Göteborgs PSSK 6 / 2 5 / 3 3 / 3 5 / 2 4 / 2 6 / 3 5 / 3 4 / 1 0p 38 / 19 57

7 Thonander, Jon Finnskoga PSF 6 / 2 4 / 2 4 / 3 2 / 2 3 / 2 5 / 2 5 / 3 6 / 4 0p 35 / 20 55

8 Selin, Jori Lilla Edets PK 6 / 2 5 / 3 3 / 3 3 / 1 4 / 1 5 / 3 4 / 2 6 / 4 0p 36 / 19 55

9 Halvorsen, Tor Överby PK 5 / 2 6 / 3 4 / 1 4 / 2 5 / 2 5 / 2 4 / 3 4 / 3 0p 37 / 18 55

10 Andersson, Nils-Harry Mölndals SF 6 / 2 4 / 3 4 / 2 5 / 2 5 / 2 5 / 3 4 / 2 3 / 2 0p 36 / 18 54

11 Björk, Gunnar Hagfors Uddeholm Pk 6 / 1 4 / 2 6 / 3 4 / 2 3 / 1 5 / 3 4 / 2 5 / 2 0p 37 / 16 53

12 Rouhiainen, Kari Vargöns PK 6 / 2 3 / 2 4 / 3 3 / 2 5 / 3 3 / 1 4 / 2 4 / 2 0p 32 / 17 49

13 Kemi, Hans Vargöns PK 5 / 1 4 / 2 4 / 3 6 / 2 6 / 3 1 / 1 4 / 1 4 / 2 0p 34 / 15 49

14 Lissfors, Carl-Erik Göteborgs PSSK 2 / 1 4 / 2 3 / 3 5 / 2 5 / 1 2 / 2 2 / 1 5 / 2 0p 28 / 14 42

Klass: R 3

1 Fritzson, Patrik Göteborgs PSSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 19p 48 / 24 72 S

2 Nilsson, Johan I2 SKF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 18p 48 / 24 72 S

3 Friberg, Arne Göteborgs PSSK 6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 47 / 24 71 S

4 Gustafsson, Pether P4 6 / 2 5 / 2 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 47 / 23 70 S

5 Andersson, Pontus Vårgårda PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 4 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 46 / 24 70 S

6 Andersson, P-O Örebro PSSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 5 / 2 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 47 / 23 70 S

7 Jorsäter, Jan Örebro PSSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 47 / 23 70 S

8 Strandh, Göran Älvenäs PK 6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 46 / 23 69 S

9 Kovanen, Pekka Uddevalla PSF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 5 / 3 5 / 3 0p 46 / 23 69 S

10 Eriksson, Andreas Göteborgs PSSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 4 / 1 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 46 / 22 68 B

11 Lundblad, Bengt Vårgårda PSK 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 2 5 / 2 5 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 45 / 23 68 B

12 Rundqvist, Tommy Eds PSK 6 / 2 6 / 3 5 / 2 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 46 / 22 68 B

13 Luth, Tomas Ramsbergs PSK 6 / 2 5 / 3 6 / 3 5 / 2 5 / 3 6 / 4 5 / 3 6 / 4 0p 44 / 24 68 B

14 Lundblad, Anders Vårgårda PSK 6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 5 / 4 0p 45 / 23 68 B

15 Gustavsson, Lennart Lidköpings PF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 5 / 2 6 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 46 / 22 68 B

16 Rådman, Martin I2 SKF 6 / 2 5 / 3 4 / 3 6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 44 / 23 67 B

17 Sträng, Rolf Mölndals SF 6 / 2 5 / 3 5 / 2 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 45 / 22 67 B

18 Eriksson, Anders Södra Dahls PK 6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 5 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 45 / 22 67 B

19 Svensson, Klas P4 6 / 2 5 / 2 6 / 3 6 / 2 6 / 3 4 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 45 / 22 67 B

20 Boströ, Kent Hällefors PSK 6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 4 / 3 5 / 3 6 / 4 0p 44 / 23 67 B

21 Haglund, Claes Mölndals SF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 5 / 2 5 / 4 5 / 2 6 / 4 0p 45 / 22 67 B

22 Sträng, Maria Mölndals SF 6 / 2 4 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 44 / 23 67 B

23 Ånhed, Tomas FOK Borås 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 5 / 3 0p 45 / 22 67 B

24 Järvi, Magnus Eds PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 5 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 3 4 / 2 0p 45 / 21 66 B

25 Svensson, Björn Vårgårda PSK 6 / 2 6 / 3 3 / 1 6 / 2 5 / 2 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 44 / 21 65

26 Gustafsson, Fredrik Vårgårda PSK 6 / 2 5 / 2 5 / 2 5 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 44 / 21 65

27 Rehnfeldt, Peter Överby PK 5 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 5 / 2 5 / 3 5 / 3 6 / 4 0p 43 / 22 65

28 Johansson, Karl-Erik Hagfors Uddeholm Pk 6 / 2 5 / 2 6 / 3 6 / 2 6 / 3 4 / 3 5 / 2 6 / 4 0p 44 / 21 65

29 Pirttijärvi, Ari Hällefors PSK 5 / 2 5 / 3 6 / 2 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 5 / 3 0p 44 / 21 65

30 Eriksson, Percy Göteborgs PSSK 6 / 2 4 / 3 6 / 3 4 / 2 5 / 2 5 / 4 5 / 3 6 / 4 0p 41 / 23 64

31 Davidsson, Thomas Vedum PSK 5 / 1 5 / 3 6 / 3 4 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 5 / 4 0p 42 / 22 64

32 Bagheri, Navid Göteborgs PSSK 6 / 2 5 / 2 6 / 3 4 / 2 5 / 3 6 / 4 6 / 3 4 / 3 0p 42 / 22 64

33 Dahlberg, Anders I2 SKF 6 / 2 4 / 2 5 / 3 4 / 2 5 / 1 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 42 / 21 63

34 Carlsson, Jens Örebro PSSK 6 / 2 5 / 2 6 / 3 5 / 2 4 / 2 4 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 42 / 21 63

35 Rutgersson, Björn Södra Dahls PK 6 / 2 5 / 3 6 / 3 5 / 2 5 / 3 4 / 2 6 / 3 5 / 3 0p 42 / 21 63

36 Karlsson, Kenneth Lidköpings PF 6 / 2 5 / 3 5 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 3 5 / 2 4 / 3 0p 42 / 21 63

37 Grimling, Anders Lidköpings PF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 5 / 2 5 / 2 5 / 3 6 / 3 4 / 2 0p 43 / 20 63

38 Gunnarsson, Lars Mölndals SKF PK 6 / 2 5 / 3 6 / 3 5 / 2 4 / 3 5 / 4 5 / 3 4 / 2 0p 40 / 22 62

39 Rehnhult, Ronny I2 SKF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 4 / 2 5 / 3 5 / 3 5 / 3 3 / 2 0p 40 / 21 61

40 Bohman, Clas Vargöns PK 6 / 2 3 / 2 5 / 2 5 / 2 6 / 3 3 / 2 6 / 3 6 / 4 0p 40 / 20 60

41 Larsson, Stefan Karlstad PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 4 / 2 4 / 2 2 / 2 6 / 3 5 / 4 0p 39 / 21 60

42 Brunsson, Marie Örgryte PK 5 / 2 4 / 3 5 / 3 3 / 1 6 / 3 5 / 3 5 / 3 5 / 4 0p 38 / 22 60

43 Johansson, Per-Inge I2 SKF 5 / 1 5 / 3 6 / 3 4 / 2 5 / 2 5 / 3 4 / 2 5 / 4 0p 39 / 20 59

44 Masth, Erik Älvenäs PK 6 / 2 6 / 3 5 / 2 5 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 1 / 1 0p 40 / 19 59

45 Andersson, Göran Skepplanda SKF 5 / 1 6 / 3 6 / 3 6 / 2 5 / 2 2 / 1 5 / 2 5 / 4 0p 40 / 18 58

46 Laakso, Tom Mölndals SF 6 / 2 4 / 2 4 / 3 2 / 1 3 / 2 6 / 4 5 / 3 6 / 4 0p 36 / 21 57

47 Jakobsson, Olof Eds PSK 6 / 2 4 / 2 5 / 3 2 / 2 5 / 2 4 / 2 6 / 3 6 / 3 0p 38 / 19 57

48 Carlsson, Claes-Håkan I2 SKF 6 / 2 4 / 2 6 / 3 5 / 2 6 / 3 3 / 1 3 / 2 5 / 4 0p 38 / 19 57

49 Brodd, Marcus Vargöns PK 6 / 2 5 / 3 4 / 3 6 / 2 5 / 2 3 / 2 4 / 3 4 / 3 0p 37 / 20 57

50 Andersson, Kristina Lidköpings PF 5 / 2 2 / 2 6 / 3 4 / 2 6 / 3 4 / 2 5 / 2 5 / 3 0p 37 / 19 56

51 Sandahl, Ulf Mölndals SF 6 / 2 3 / 2 6 / 3 5 / 2 3 / 1 5 / 3 6 / 3 4 / 2 0p 38 / 18 56

52 Eriksson, Jan Hagfors Uddeholm Pk 5 / 1 3 / 2 5 / 3 6 / 2 4 / 2 4 / 2 4 / 2 6 / 4 0p 37 / 18 55

53 Meijer, Ronny Göteborgs PSSK 6 / 2 3 / 2 4 / 3 4 / 2 4 / 2 4 / 3 4 / 3 5 / 3 0p 34 / 20 54

54 Ellström, Jan Vedum PSK 6 / 2 2 / 2 5 / 3 4 / 2 4 / 1 5 / 3 6 / 3 4 / 2 0p 36 / 18 54

55 Gabrielsson, Annika Mölndals SF 5 / 2 6 / 3 4 / 3 4 / 2 2 / 2 4 / 4 2 / 2 5 / 3 0p 32 / 21 53

56 Högfeldt, Per Vargöns PK 6 / 2 2 / 1 4 / 2 4 / 2 3 / 2 3 / 3 6 / 3 5 / 3 0p 33 / 18 51

57 Carlsson, Mathias Sandhems PSK 6 / 2 6 / 3 2 / 1 3 / 1 5 / 2 0 / 0 6 / 3 4 / 2 0p 32 / 14 46

58 Samuelsson, Åke Örgryte PK 4 / 1 3 / 2 3 / 1 6 / 2 3 / 1 3 / 3 1 / 1 6 / 4 0p 29 / 15 44

Klass: DAM 1

1 Eliasson, Malin Göteborgs PSSK 5 / 1 5 / 3 4 / 2 4 / 2 4 / 2 3 / 2 6 / 3 1 / 1 0p 32 / 16 48

Klass: DAM 2

1 Larsson, Anna Ramsbergs PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 5 / 2 5 / 3 6 / 3 5 / 3 0p 45 / 21 66

2 Alfredsson, Gerd Södra Dahls PK 6 / 2 5 / 3 3 / 3 6 / 2 5 / 1 3 / 3 6 / 3 6 / 3 0p 40 / 20 60

3 Gustafsson, Elaine Trollhättans PK 6 / 2 6 / 3 4 / 3 6 / 2 6 / 3 3 / 2 6 / 3 3 / 2 0p 40 / 20 60

4 Olofsson, Eva Sjuntorps PSK 5 / 1 4 / 3 4 / 2 4 / 2 3 / 1 4 / 4 5 / 3 6 / 4 0p 35 / 20 55

5 Persson, Sayla Vallebygdens PSF 6 / 2 4 / 2 4 / 3 5 / 2 5 / 2 3 / 2 5 / 2 4 / 3 0p 36 / 18 54

6 Lundblad, Anna Vårgårda PSK 4 / 1 4 / 3 5 / 3 4 / 2 5 / 1 5 / 2 3 / 1 5 / 2 0p 35 / 15 50

7 Andersson, Kerstin Södra Dahls PK 6 / 1 4 / 3 2 / 1 4 / 2 6 / 2 3 / 3 4 / 1 3 / 2 0p 32 / 15 47

Klass: DAM 3

1 Rundqvist, Monica Vårgårda PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 48 / 24 72 S

2 Linell, Helena Vårgårda PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 47 / 24 71 S

3 Andersson, Kristina Lidköpings PF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 6 / 4 10p 47 / 23 70 B

4 Eriksson, Veronica Örebro PSSK 6 / 2 6 / 3 5 / 2 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 6p 47 / 23 70 B

5 Sträng, Maria Mölndals SF 6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 4 5 / 2 6 / 4 0p 45 / 23 68 B

6 Gabrielsson, Annika Mölndals SF 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 4 6 / 3 4 / 3 0p 44 / 23 67 B

7 Rundqvist, Mona Lidköpings PF 6 / 2 5 / 3 6 / 3 3 / 2 6 / 3 5 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 42 / 23 65

8 Pålson, Bodil Mölndals SF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 5 / 2 5 / 3 5 / 3 5 / 3 4 / 3 0p 42 / 22 64

9 Kärrlund, Veronica Telegrafverkets PSF 6 / 2 6 / 3 6 / 3 5 / 2 6 / 3 5 / 4 5 / 2 4 / 2 0p 43 / 21 64

10 Rydberg, Ann-Sofie Vallebygdens PSF 6 / 2 5 / 3 5 / 3 4 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 3 / 2 0p 41 / 22 63

11 Brunsson, Marie Örgryte PK 6 / 2 5 / 3 3 / 2 4 / 2 5 / 3 5 / 4 6 / 3 4 / 3 0p 38 / 22 60

Klass: V Ä

1 Friberg, Arne Göteborgs PSSK 6 / 2 6 / 3 5 / 2 5 / 2 5 / 2 6 / 4 6 / 3 6 / 4 19p 45 / 22 67 B

2 Johansson, Karl-Erik Hagfors Uddeholm Pk 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 3 / 2 6 / 3 6 / 4 17p 45 / 22 67 B

3 Haglund, Claes Mölndals SF 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 2 5 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 4 9p 45 / 22 67 B

4 Andersson, Lennart Marinens SKF 5 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 2 5 / 4 6 / 3 6 / 3 7p 45 / 22 67 B

5 Andersson, Nils-Harry Mölndals SF 6 / 2 5 / 3 4 / 3 5 / 2 6 / 3 5 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 42 / 23 65

6 Zetterlund, Göte Hagfors Uddeholm Pk 6 / 2 5 / 3 5 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 4 6 / 3 3 / 3 0p 42 / 23 65

7 Berntsson, Kjell Göteborgs PSSK 4 / 1 6 / 3 3 / 3 6 / 2 5 / 2 6 / 4 6 / 3 5 / 3 0p 41 / 21 62

8 Lundqvist, Albert FOK Borås 5 / 1 6 / 3 6 / 3 6 / 2 4 / 1 3 / 3 6 / 3 5 / 3 0p 41 / 19 60

9 Hjortstam, Kurt Sollebrunns PK 6 / 2 5 / 2 3 / 2 5 / 2 6 / 1 5 / 3 6 / 3 5 / 2 0p 41 / 17 58

10 Magnusson, Ingemar Lidköpings PSF 6 / 2 6 / 3 2 / 2 5 / 2 4 / 1 4 / 3 5 / 3 6 / 2 0p 38 / 18 56

11 Kling, Allan Fryksdalens PK 0 / 0 5 / 3 5 / 2 4 / 2 5 / 3 5 / 3 6 / 3 6 / 3 0p 36 / 19 55

12 Persson, Lars Vallebygdens PSF 6 / 2 4 / 3 4 / 3 5 / 2 4 / 1 4 / 2 5 / 2 5 / 3 0p 37 / 18 55

13 Thörnqvist, Lars FOK Borås 6 / 2 3 / 3 3 / 2 5 / 1 6 / 3 5 / 3 6 / 3 3 / 1 0p 37 / 18 55

14 Karlsson, Rune Vargöns PK 4 / 1 6 / 3 1 / 1 6 / 2 4 / 2 4 / 3 6 / 3 4 / 2 0p 35 / 17 52

15 Hansson, Hans Åmåls PK 5 / 1 6 / 3 4 / 3 5 / 2 5 / 1 2 / 1 6 / 2 4 / 2 0p 37 / 15 52

16 Andersson, Jan Bengtsfors PSK 6 / 1 6 / 2 5 / 2 3 / 1 5 / 1 1 / 1 3 / 1 1 / 1 0p 30 / 10 40

Klass: VY

1 Samuelsson, Gunnar Vårgårda PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 48 / 24 72 S

2 Olsson, Ragnar Fjugesta PSK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 4 6 / 3 6 / 4 1p 47 / 24 71 S

3 Persson, Lennart Överby PK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 47 / 24 71 S

4 Masth, Erik Älvenäs PK 6 / 2 6 / 3 6 / 3 6 / 2 5 / 2 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 47 / 23 70 B

5 Nyman, Gunnar Lidköpings PF 6 / 2 6 / 3 5 / 2 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 46 / 22 68 B

6 Eriksson, Lennart Södra Dahls PK 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 5 / 3 0p 45 / 22 67 B

7 Nielsen, Ragnar Södra Dahls PK 6 / 2 5 / 3 5 / 3 3 / 1 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 43 / 23 66

8 Olofsson, Leif Sjuntorps PSK 6 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 2 4 / 1 5 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 44 / 22 66

9 Hallbäck, Göran Vallebygdens PSF 6 / 2 5 / 3 6 / 3 5 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 3 / 2 0p 43 / 22 65

10 Sträng, Rolf Mölndals SF 6 / 2 5 / 3 6 / 3 5 / 2 5 / 2 3 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 42 / 22 64

11 Ottosson, Uno Överby PK 5 / 2 6 / 3 4 / 3 5 / 2 6 / 3 5 / 3 6 / 3 5 / 3 0p 42 / 22 64

12 Gustafsson, G Hagfors Uddeholm Pk 4 / 2 5 / 3 6 / 3 5 / 2 5 / 3 6 / 4 6 / 3 5 / 2 0p 42 / 22 64

13 Samuelsson, Sven Vårgårda PSK 6 / 2 5 / 2 6 / 3 6 / 2 6 / 3 3 / 2 6 / 3 5 / 3 0p 43 / 20 63

14 Samuelsson, Åke Örgryte PK 6 / 2 6 / 3 5 / 3 4 / 2 6 / 3 5 / 3 5 / 3 4 / 3 0p 41 / 22 63

15 Dahlgren, jan Fryksdalens PK 6 / 2 5 / 2 5 / 3 6 / 2 3 / 2 4 / 4 6 / 3 6 / 3 0p 41 / 21 62

16 Karlsson, Kaj Överby PK 5 / 2 5 / 3 4 / 2 5 / 2 5 / 2 4 / 3 6 / 3 6 / 4 0p 40 / 21 61

17 Henriksson, Evert Bengtsfors PSK 6 / 2 6 / 3 5 / 3 5 / 1 5 / 2 3 / 3 6 / 3 5 / 3 0p 41 / 20 61

18 Lissfors, Carl-Erik Göteborgs PSSK 6 / 2 4 / 3 4 / 2 5 / 2 6 / 1 4 / 2 6 / 3 4 / 2 0p 39 / 17 56

19 Alfredsson, Karl-Axel Södra Dahls PK 6 / 2 5 / 2 4 / 3 3 / 2 5 / 2 6 / 3 3 / 1 4 / 3 0p 36 / 18 54

20 Zakariasson, Ingemar Sörbygdens PK 0 / 0 5 / 2 5 / 3 4 / 2 5 / 2 5 / 4 6 / 3 4 / 2 0p 34 / 18 52

21 Hedström, Bo Åmåls PK 6 / 2 5 / 3 3 / 2 4 / 2 5 / 1 3 / 3 4 / 2 5 / 1 0p 35 / 16 51

22 Jonasson, Torbjörn Överby PK 6 / 2 3 / 2 6 / 3 4 / 2 3 / 1 2 / 2 6 / 3 2 / 1 0p 32 / 16 48

23 Svantesson, Göran Sjuntorps PSK 5 / 1 5 / 3 4 / 2 1 / 1 3 / 2 1 / 1 6 / 2 5 / 2 0p 30 / 14 44

Klass: JUN

1 Mattison, Hans-Christia Trollhättans pk 6 / 2 4 / 3 6 / 3 6 / 2 6 / 2 6 / 4 5 / 2 6 / 4 0p 45 / 22 67

2 Johansson, Christian Vedum PSK 6 / 2 6 / 3 2 / 1 6 / 2 6 / 3 6 / 4 6 / 3 6 / 4 0p 44 / 22 66

3 Rundqvist, Diana Eds PSK 6 / 2 5 / 3 6 / 3 6 / 2 5 / 2 5 / 3 6 / 3 5 / 3 0p 44 / 21 65

4 Sträng, Sanna Mölndals SF 6 / 2 6 / 3 3 / 3 4 / 1 6 / 3 5 / 3 5 / 3 5 / 2 0p 40 / 20 60

Resultat Lag Klass A:

1 Vårgårda PSK Lag A1 140/68 208

Rundqvist, Torben 47/23

Larsson, Roger 48/24

Andersson, Pontus 45/21

2 Göteborgs PSSK Lag A1 129/68 197

Friberg, Arne 46/23

Eriksson, Percy 39/21

Fritzson, Patrik 44/24

3 Eds PSK Lag A1 131/65 196

Jacobsson, Roger 47/23

Jakobsson, Olof 44/20

Rundqvist, Tommy 40/22

4 Lidköpings PF Lag A1 130/65 195

Ivarsson, Jimmy 42/22

Fridell, Halvard 43/20

Grimling, Anders 45/23

5 Hagfors Uddeholm Pk Lag A1 127/62 189

Johansson, Karl-Erik 40/21

Eriksson, Jan 43/21

Björk, Gunnar 44/20

6 Mölndals SF Lag A1 123/64 187

Sandahl, Ulf 34/20

Haglund, Claes 46/23

Sträng, Rolf 43/21

7 I2 SKF Lag A1 80/40 120

Dahlberg, Anders 43/22

Rehnhult, Ronny 37/18

Resultat Lag Klass B:

1 Vårgårda PSK Lag B1 142/71 213

Rundqvist, Torben 48/24

Landebring, Håkan 47/24

Larsson, Roger 47/23

2 Lidköpings PF Lag B1 138/69 207

Fridell, Halvard 46/22

Gustavsson, Lennart 47/24

Rundqvist, Mona 45/23

3 Örebro PSSK Lag B1 137/69 206

Andersson, P-O 48/24

Carlsson, Jens 41/21

Jorsäter, Jan 48/24

4 Överby PK Lag B1 135/68 203

Rehnfeldt, Peter 47/23

Persson, Lennart 45/23

Halvorsen, Tor 43/22

5 P4 Lag B1 134/68 202

Thool, Lars 42/22

Gustafsson, Pether 46/23

Svensson, Klas 46/23

6 I2 SKF Lag B1 92/47 139

Johansson, Per-Inge 46/24

Nilsson, Johan 46/23

Resultat Lag Klass C:

1 Vårgårda PSK Lag C2 143/71 214

Landebring, Håkan 48/24

Andersson, Pontus 47/23

Lundblad, Bengt 48/24

2 Örebro PSSK Lag C1 142/72 214

Andersson, P-O 48/24

Carlsson, Jens 46/24

Jors„ter, Jan 48/24

3 Överby PK Lag C1 140/71 211

Rehnfeldt, Peter 45/23

Hansson, Mats 48/24

Persson, Lennart 47/24

4 Lidköpings PF Lag C1 139/70 209

Gustavsson, Lennart 46/23

Fridell, Halvard 46/23

Wernersson, Henrik 47/24

5 Vårgårda PSK Lag C1 140/68 208

Rundqvist, Torben 48/24

Larsson, Roger 48/24

Svensson, Björn 44/20

6 P4 Lag C1 138/69 207

Svensson, Klas 46/23

Thool, Lars 46/23

Gustafsson, Pether 46/23

7 I2 SKF Lag C1 135/69 204

Rådman, Martin 45/23

Johansson, Per-Inge 44/23

Nilsson, Johan 46/23

8 Göteborgs PSSK Lag C1 136/67 203

Bagheri, Navid 48/24

Eriksson, Percy 42/20

Fritzson, Patrik 46/23

9 Mölndals SF Lag C1 134/68 202

Gunnarsson, Lars 46/23

Laakso, Tom 44/22

Gabrielsson, Annika 44/23

10 Eds PSK Lag C1 133/65 198

Rundqvist, Tommy 43/21

Jacobsson, Roger 45/22

Järvi, Magnus 45/22

11 Ramsbergs PSK Lag C1 132/66 198

Sjögren, Sonny 40/21

Larsson, Anna 45/21

Luth, Tomas 47/24

12 I2 SKF Lag C2 131/67 198

Carlsson, Claes-Håkan 42/22

Rehnhult, Ronny 44/23

Dahlberg, Anders 45/22

13 Hagfors Uddeholm Pk Lag C1 127/65 192

Björk, Gunnar 41/20

Eriksson, Jan 44/23

Gustafsson, G 42/22

14 Skepplanda SKF Lag C1 124/59 183

Andersson, Göran 41/22

Andr‚asson, Anders 41/19

Eklund, Pierre 42/18

15 FOK Borås Lag C1 86/45 131

Löfström, Sten 45/23

Ånhed, Tomas 41/22

Resultat Lag Klass R:

1 Göteborgs PSSK Lag R1 141/70 211

Friberg, Arne 47/24

Fritzson, Patrik 48/24

Eriksson, Andreas 46/22

2 Vårgårda PSK Lag R1 135/68 203

Andersson, Pontus 46/24

Lundblad, Bengt 45/23

Svensson, Bj”rn 44/21

3 Örebro PSSK Lag R1 136/67 203

Andersson, P-O 47/23

Carlsson, Jens 42/21

Jorsäter, Jan 47/23

4 Mölndals SF Lag R1 134/67 201

Haglund, Claes 45/22

Sträng, Rolf 45/22

Sträng, Maria 44/23

5 Eds PSK Lag R1 129/62 191

Rundqvist, Tommy 46/22

Orloff, Henry 38/19

Järvi, Magnus 45/21

6 I2 SKF Lag R1 125/63 188

Carlsson, Claes-Håkan 38/19

Johansson, Per-Inge 39/20

Nilsson, Johan 48/24

7 Hagfors Uddeholm Pk Lag R1 118/55 173

Björk, Gunnar 37/16

Eriksson, Jan 37/18

Johansson, Karl-Erik 44/21

Resultat Lag DAM:

1 Vårgårda PSK Lag DAM1 95/48 143

Rundqvist, Monica 48/24

Linell, Helena 47/24

2 Lidköpings PF Lag DAM1 89/46 135

Rundqvist, Mona 42/23

Andersson, Kristina 47/23

3 Mölndals SF Lag DAM1 87/45 132

Str„ng, Maria 45/23

Pålson, Bodil 42/22

4 Vallebygdens PSF Lag DAM1 77/40 117

Rydberg, Ann-Sofie 41/22

Persson, Sayla 36/18

Resultat Lag VET:

1 Vårgårda PSK Lag VET1 91/44 135

Samuelsson, Gunnar 48/24

Samuelsson, Sven 43/20

2 Mölndals SF Lag VET1 87/45 132

Haglund, Claes 45/22

Andersson, Nils-Harry 42/23

3 Hagfors Uddeholm Pk Lag VET1 87/45 132

Johansson, Karl-Erik 45/22

Zetterlund, G”te 42/23

4 Göteborgs PSSK Lag VET1 86/43 129

Friberg, Arne 45/22

Berntsson, Kjell 41/21

5 Vallebygdens PSF Lag VET1 80/40 120

Hallbäck, Göran 43/22

Persson, Lars 37/18

6 Fryksdalens PK Lag VET1 77/40 117

Kling, Allan 36/19

Dahlgren, jan 41/21

7 FOK Borås Lag VET1 78/37 115

Thörnqvist, Lars 37/18

Lundqvist, Albert 41/19