Fält 1990-05-13 Axvall

Individuella medaljörer 1990

Vapengrupp C    
Ragnar Olsson Fjugesta Psk guld
Våge Strålin Charlottenbergs Pk silver
Ingvar Olsson Kumla Sport brons
Vapengrupp B    
Lennart Gustafsson Lidköpings Pf guld
Våge Strålin Charlottenbergs Pk silver
Per-Olof Andersson Örebro Pssk brons
Vapengrupp A    
Arthur Blom P4 If guld
Sören Ristander T2 If silver
Karl-Erik Johansson Hagfors-Uddeholms Pk brons
Vapengrupp R Försök  
Arthur Blom P4 If guld
Börje Johansson Kaflås Pk silver
Jack Wedebrand Vallebygdens Psf brons
Damer C    
Mona Rundqvist Lidköpings Pf guld
Sayla Persson Kaflås Pk silver
Lisette Eriksson Härlanda Pk brons
Veteraner C    
Karl-Erik Johansson Hagfors-Uddeholms Pk guld
Albert Lundqvist Borås Ps silver
Agnar Kärrman Örebro Pssk brons
Juniorer C    
Anders Lundbladh Sollebrunns Pk guld
Fredrik Gustavsson Falköpings Jossk silver
Thomas Björkman Örebro Pssk brons

Lagtävlingen

Vapengrupp C    
Lidköpings Pf 2 179/91 L Gustafsson , LO Gustafsson , Fridell
T2 If 176/90 Stieberth , Ristander , Carlsson
Lidköpings Pf 1 175/91 Gustafsson , Nyman , Gustavsson
Vapengrupp B    
Lidköpings Pf 176/91 Gustafsson , Gustafsson , Gustafsson
Örebro Pssk 172/87 Andersson , Dahlberg , Mårtensson
Vapengrupp A    
T2 If 164/87 Stieberth , Ristander , Carlsson
P4 If 154/83 Blom , Pettersson , Melin
Kaflås Pk 141/82 Persson , Johansson , Billström
Vapengrupp R    
Kaflås Pk 164/88 Johansson , Ahldén , Billström

Individuellt klassvis

Vapengrupp C 1    

 

Erik Wallberg Töreboda Psk 59/31  
Ronnie Solheim Härlanda Pk 58/30  
Conny Svantesson Töreboda Psk 58/30  
Stefan Jonsson Storfors Pk 57/31  
Stefan Johannesson Gbg. Polisen 57/31  
Anders Mårtensson Örebro Pssk 57/30  
Mats Gorner Volvo Pk 57/28  
Alf-Ole Engesvik Vallebygdens Psf 56/30  
Jan-Olov Ståhl Örebro Pssk 55/31  
Stefan Svensson Pk Hjorten 54/28  
Christian Holmgren Sörbygdens Pk 53/28  
Mikael Wiström Lidköpings Pf 53/28  
Erik Buhelt Vargöns Pk 51/27  
Björn Svensson Vårgårda Psk 51/27  
Thomas Ottosson Eds Pk 51/26  
Jonas Andersson P4 If 49/27  
Jari Räty Horns Pss 48/28  
Kimmo Purontaka Eds Pk 47/25  
Leif Pettersson Falköpings Jossk 47/23  
Kenneth Johansson Örebro Pssk 44/23  
Joacim Wiström Lidköpings Pf 44/19  
Arne Ludvigsson Töreboda Psk 43/27  
Stig Andersson Gbg. Polisen 43/19  
Per Hansson Sollebrunns Pk 41/23  
Peter Jörgensson Överby Pk 41/22  
Patrik Nedgård Överby Pk 41/20  
Per-Anders Thunander Tidaholms Psk 40/21  
Anders Grimling Falköpings Jossk 37/22  

 

Vapengrupp C 2    

 

Per Hedrstedt K3 If 60/31  
Kent Grönholm Örebro Pssk 58/30  
Thomas Bergqvist Ulricehamns Pk 57/29  
Bengt Larsson Falköpings Jossk 57/28  
Inge Falk Lödöse Psk 57/28  
Sören Pettersson P4 If 56/30  
Jack Wedebrand Vallebygdens Psf 57/28  
Sven Blomqvist Volvo Pk 55/31  
Hans Hallbäck Vallbygdens Psf 55/30  
Sven Bengtsson Mölndals Pk 55/29  
Stefan Lundgren Mariestads Pk 55/29  
Börje Johansson Lidköpings Pf 54/30  
Daniel Sandberg K3 If 54/29  
Tony Jansson Lidköpings Pf 54/29  
Stig-Uno Pettersson I2 If 54/27  
Kjell Andersson Vallebygdens Psf 54/26  
Dag Svensson Lidköpings Psf 53/27  
Henrik Wernersson Lidköpings Pf 53/26  
Ingemar Lindqvist Lidköpings Pf 52/29  
Tomas Jansson Skövde Ssk 52/28  
Anders Eriksson Eds Psk 52/28  
Ingemar Zakariasson Sörbygdens Pk 52/28  
Roger Mysk Tidaholms Psk 52/28  
Jonny Trägårdh K3 If 51/29  
Frank Hilmersson Grästorps Psk 51/29  
Joakim Gustafsson Trollhättans Pk 51/28  
Bengt Lundblad Sollebrunns Pk 51/27  
Björn Frejd Kaflås Pk 51/27  
Rolf Haglund Vargöns Pk 51/26  
Björn Carlsson Degerfors Pk 50/26  
Ulf Jonsson Storfors Pk 49/28  
Rolf Kullberg Horns Pss 49/26  
Göran Hallbäck Vallebygdens Psf 47/29  
Ingemar Lundqvist Vallebygdens Psf 45/25  
Åke Jansson Töreboda Psk 45/25  
Sverker Forsberg Sörbygdens Pk 44/26  
Lennart Saxerud Munkfors Pk 43/24  
Bo Lundblad Sollebrunns Pk 42/24  
Stefan Forsberg Sörbygdens Pk 40/22  
Nils Nordman Volvo Pk 38/24  

 

Vapengrupp C 3      
Ragnar Olsson Fjugesta Psk 60/31  
Våge Strålin Charlottenbergs Pk 60/31  
Ingvar Olsson Kumla Sport 60/31  
Mats Gustavsson Tidaholms Psk 60/31  
Martin Gustafsson Lidköpings Pf 60/31  
Lennart Gustafsson Lidköpings Pf 60/31  
Halvard Fridell Lidköpings Pf 60/31  
Per-Olov Andersson Örebro Pssk 59/31  
Conny Alvarsson Falköpings Jossk 59/31  
Clas Boman Vargöns Pk 59/30  
Sören Ristander T2 If 59/30  
Stig Stieberth T2 If 59/30  
Michael Gustafsson Trollhättans Pk 59/30  
Lars-Olof Gustafsson Lidköpings Pf 59/30  
Sven-Olof Magnusson Grästorps Psk 58/31  
Bertil Melin P4 If 58/31  
Mats Frödén Munkfors Pk 58/30  
Sven Dahlberg Örebro Psk 58/30  
Lars Carlsson T2 If 58/30  
Klas Jansson Örebro Pssk 58/30  
Gunnar Nyman Lidköpings Pf 58/30  
Kjell-Arne Liljefors Trollhättans Pk 57/31  
Christer Björnberg Falköpings Jossk 57/30  
Kjell Andersson Vårgårda Psk 57/30  
Rolf Briskans Kumla Sport 57/30  
Åke Gustavsson Lidköpings Pf 57/30  
Anders Stefanusson Falköpings Jossk 57/29  
Bo Karlsson Kumla Sport 57/29  
Tommy Gustavsson Falköpings Jossk 56/30  
Bjarne Nilsson Charlottenbergs Pk 56/29  
Mikael Ahldén Kaflås Pk 56/29  
Jan Andersson Eds Psk 55/31  
Magnus Roos Gbg. Polisen 55/30  
Göran Ullberg Degerfors Pk 55/29  
Mikael Andersson SJ Psk Frövi 54/29  
Magnus Svensson Eds Psk 54/29  
Wollrath Ivarson Fjugesta Psk 54/28  
Stig Sandström Grästorps Psk 54/28  
Bernt-Åke Jacobsson Eds Psk 52/28  

Bengt-Olov Nordh

Örebro Polisen 52/27  
Bertil Olsson Sörbygdens Pk 52/27  
Ove Holmberg Tidaholms Psk 52/26  

 

Vapengrupp Dam C 1      
Lisette Eriksson Härlanda Pk 54/28  
Susanne Svensson Falköpings Jossk 50/25  
Magdalena Roos Gbg Polisen 48/25  
Anette Kjellqvist Vallebygdens Psf 43/24  
Carina Hall Vallebygdens Psf 38/24  
Ulrika Stridh Mariestads Pk 38/21  

 

Vapengrupp Dam C 2      
Mona Rundqvist Lidköpings Pf 59/30  
Sayla Persson Kaflås Pk 59/30  
Carola Carlsson Degerfors Pk 53/28  
Elisabeth Magnusson Örebro Polisen 50/26  
Rosmarie Bergqvist Ulricehamns Pk 49/28  
Gudrun Johansson Horns Pss 46/24  
Rosie-Katrine Skarin Örebro Polisen 43/25  
Gun Johansson Gbg Pssk 35/20  
Lisbeth Granberg Lödöse Pk 22/12  

 

Vapengrupp Dam C 3      
Solveig Qvarnström Charlottenbergs Pk 53/27  
Kerstin Pettersson Volvo Pk 51/26  
Kristina Saxerud Munkfors Pk 50/24  
Birgitta Carlsson Degerfors Psk 46/23  

 

Vapengrupp Veteran C      
Karl-Erik Johansson Hagfors-Uddeholm Pk 58/30  
Albert Lundqvist Borås Ps 55/28  
Agnar Källman Örebro Pssk 54/29  
Gösta Alexandersson Borås Polisen 53/29  
Kjell Hansson Kungshamns Psk 53/29  
Arne Sjöberg Hammars Pk 53/27  
Lars Törnqvist Borås Ps 52/29  
Karl-Erik Kvist Töreboda Psk 52/27  
Kjell Qvarnström Charlottenbergs Pk 49/27  
Lars Andersson Horns Pss 47/27  
Günter Jockisch Falköpings Jossk 47/26  
Karl-Erik Pettersson Volvo Pk 47/25  
Gösta Ekman Kula Sport 44/24  
Holger Johansson Gbg Pssk 33/18  

 

Vapengrupp Junior C      
Anders Lundblad Sollebrunns Pk 53/28  
Fredrik Gustavsson Falköpings Jossk 50/29  
Thomas Björkman Örebro Pssk 50/27  
Roine Pettersson Mariestads Pk 49/28  
Per Billström Kaflås Pk 36/21  

 

 

Vapengrupp B 1      
Jan-Olov Ståhl Örebro Pssk 55/31  
Anders Mårtensson Örebro Pssk 53/27  
Tommy Nässén A9 Skf 47/23  
Patrik Nedgård Överby Pk 46/27  

 

Vapengrupp B 2      
Stig-Uno Pettersson I2 If 57/29  
Björn Carlsson Degerfors Psk 52/29  
Kjell Andersson Vallebygdens Psf 52/28  
Elisabeth Magnusson Örebro Polisen 52/27  
Bengt Rempling K3 If 52/27  
Nils-Anders Ekberg Charlottenbergs Pk 51/26  
Björn Frejd Kaflås Pk 47/28  
Anders Eriksson Eds Psk 47/27  
Inge Falk Lödöse Psk 11/3  

 

Vapengrupp B 3      
Lennart Gustafsson Lidköpings Pf 60/31  
Våge Strålin Charlottenbergs Pk 60/31  
Per-Olof Andersson Örebro Pssk 60/31  
Stig Stieberth T2 If 60/31  
Lars-Olof Gustafsson Lidköpings Pf 59/31  
Sven Dahlberg Örebro Pssk 59/30  
Conny Alvarsson Falköpings Jossk 58/31  
Halvard Fridell Lidköpings Pf 58/30  
Michael Gustafsson Trollhättans Pk 58/30  
Ragnar Olsson Fjugesta Psk 58/30  
Lars Carlsson T2 If 58/30  
Gunnar Nyman Lidköpings Pf 58/29  
Göran Ullberg Degerfors Psk 58/29  
Jan Andersson Eds Psk 57/29  
Martin Gustafsson Lidköpings Pf 57/29  
Kjell Andersson Vårgårda Psk 56/31  
Bengt-Olov Nordh Örebro Polisen 56/29  
Kjell-Arne Liljefors Trollhättans Pk 56/29  
Anders Stefanusson Falköpings Jossk 55/29  
Mats Frödén Munkfors Pk 54/29  
Bernt-Åke Jacobsson Eds Psk 53/28  
Wollrath Ivarsson Fjugesta Psk 53/28  
Magnus Roos Gbg Polisen 53/28  
Ingvar Olsson Kumla Sport 52/28  

 

Vapengrupp A 1      
Alf-Ole Engesvik Vallebygdens Psf 52/27  
Erik Buhelt Varöns Pk 50/27  
Ola Billström Kaflås Pk 45/28  
Tommy Nässén A9 Skf 42/24  
Jari Räty Horns Pss 42/22  
Anette Kjellqvist Vallebygdens Psf 28/20  

 

Vapengrupp A 2      
Jack Wedebrand Vallebygdens Psf 55/29  
Per Hederstedt K3 If 52/27  
Bengt Rempling K3 If 50/26  
Daniel Sandberg K3 If 45/25  
Stefan Forsberg Sörbygdens Pk 41/24  
Jonny Trädgårdh K3 If 41/22  
Sören Pettersson P4 If 40/24  
Kjell Andersson Vallebygdens Psf 40/22  
Nils-Anders Ekberg Charlottenbergs Pk 33/20  
Sven Blomqvist Volvo Pk 29/17  
Lisbeth Granberg Lödöse Pk 10/6  

 

Vapengrupp A 3      
Arthur Blom P4 If 60/31  
Sören Ristander T2 If 59/30  
Karl-Erik Johansson Hagfors-Uddeholm Pk 58/31  
Stig Stieberth T2 If 54/28  
Bertil Melin P4 If 54/28  
Sixten Holmqvist Charlottenbergs Pk 54/27  
Lars Carlsson T2 If 51/29  
Agnar Kärrman Örebro Pssk 50/28  
Lars Persson Kaflås Pk 50/27  
Bertil Olsson Sörbygdens Pk 49/24  
Börje Johansson Kaflås Pk 46/27  

 

Vapengrupp R 1      
Stefan Johannesson Gbg Polisen 55/30  
Stig Andersson Gbg Polisen 53/28  
Joacim Wiström Lidköpings Pf 51/27  
Ola Billström Kaflås Pk 49/27  
Mikael Wiström Lidköpings Pf 49/25  
Stefan Jonsson Storfors Pk 43/24  
Alf-Ole Engesvik Vallebygdens Psf 42/24  
Christian Holmgren Sörbygdens Pk 40/21  
Magnus Persson K3 If 37/20  

 

Vapengrupp R 2      
Jack Wedebrand Vallebygdens Psf 58/29  
Ingemar Lindqvist Lidköpings Pf 56/29  
Henrik Wernersson Lidköpings Pf 54/27  
Joakim Gustafsson Trollhättans Pk 52/28  
Frank Hilmersson Grästorps Psk 52/26  
Sverker Forsberg Sörbygdens Pk 50/26  
Dag Svensson Lidköpings Pf 50/25  
Rolf Haglund Vargöns Pk 48/25  
Ingemar Lundqvist Vallebygdens Psf 47/20  
Ingemar Zakarisson Sörbygdens Pk 42/21  
Sven Bengtsson Mölndals Pk 40/21  
Gösta Ekman Kumla Sport 27/17  
Stig-Uno Pettersson I2 If 18/13  

 

Vapengrupp R 3      
Arthur Blom P4 If 60/31  
Börje Johansson Kaflås Pk 59/31  
Karl-Erik Johansson Hagfors-Uddeholm Pk 58/29  
Halvard Fridell Lidköpings Pf 57/30  
Mikael Ahldén Kaflås Pk 56/30  
Clas Boman Vargöns Pk 56/29  
Bjarne Nilsson Charlottenbergs Pk 55/28  
Rolf Briskans Kumla Sport 54/29  
Bo Karlsson Kumla Sport 54/28  
Magnus Svensson Eds Psk 53/26  
Kjell Hansson Kungshamns Psk 52/22  
Sven-Olof Magnusson Grästorps Psk 45/29