Fält 1997-05-04 Uddevalla

Mästare 2007    
C vapen Torben Rundqvist Vårgårda Psk guld
  Mats Hansson Vårgårda Psk silver
  Lennart Persson Överby Pk brons
B vapen Christer Skoog Överby Pk guld
  Anders Eriksson Södra Dals Psf silver
  Michael Gustafsson Trollhättans Pk brons
A vapen Jan Färnlöv Överby Pk guld
  Roger Larsson Härlanda Pk silver
  Patrik Fritzon Öckerö Sf brons
R vapen Torben Rundqvist Vårgårda Psk guld
  Christer Skoog Överby Pk silver
  Johan Nilsson Hagfors-Uddeholms Pk brons
Damer Monica Rundqvist Vårgårda Psk guld
  Veronica Ericsson Örebro Pssk silver
  Kristina Andersson Lidköpings Psf brons
Veteraner Karl-Erik Johansson Hagfors-Uddeholms Pk guld
  Rolf Briscans Örebro Pssk silver
  Gunnar Nyman Lidköpings Psf brons
Juniorer Pavel Koubek Örebro Pssk guld
  Björn Rutgersson Södra Dals Psf silver
  Marcus Oskarsson Öckerö Sf brons

Klassvis

C 1    
Glenn Modig Vårgårda Psk 45/35
Johan Samuelsson Vårgårda Psk 45/33
Mats Malmerström Trollhättans Pk 43/33
Lars Nilsson Öckerö Sf 42/34
Kristian Gärdner Vårgårda Psk 42/31
Jinn Sandsten-Karlsson Vårgårda Psk 39/31
Håkan Johansson Horns Pss 37/29
Kjel Ehevoldsen Vårgårda Psk 34/26
Lars Eklund Sskf 24/21
Nicklas Johansson Horns Pss 24/19
     
C 2    
Mikael Johnsson Sjuntorps Psk 53/39
Anders Eriksson Eds Psk 51/39
Anders Friberg Örebro Pssk 51/38
Roine Ekman Lidköpings Pf 51/36
Clas Rutgersson Södra Dals Psf 49/35
Mats Kvick Sskf 49/35
Anders Hall Alingsås Ksf 49/34
Ingemar Thulin Uddevalla Psf 48/38
Peter Johansson Södra Kinds Fbu 48/37
Fredrik Lindvall Sjuntorps Psk 48/36
Benny Lundh Södra Dals Psf 48/36
Lars-Erik Bjuhr Öckrö Sf 48/35
Bengt Lundblad Vårgårda Psk 48/33
Bengt Anderson Göteborgs Pssk 47/36
Leif Olofsson Sjuntorps Psk 46/34
Dan Jander Pålsboda Psk 46/33
Sten Carlsson Uddevalla Psf 45/34
Stefan Söderlund Horns Pss 45/34
Tony Jansson Örebro Pssk 45/34
Christian Wangel Sskf 45/32
Mats Rodén Göteborgs Pssk 44/34
Lars Gunnarsson Mölndals Skf 44/32
Uno Ottosson Överby Pk 43/36
Bernt-Åke Jakobsson Eds Pk 43/36
Per Gardtman Sskf 43/34
Fredrik Johansson Falköpings Jossk 43/32
Gunnar Johansson Horns Pss 43/32
Anders Stening Bredareds Ssk 43/32
Glenn Rönngård Sskf 41/31
Ingols Karlsson Södra Kinds Fbu 40/30
Anders Johansson Sjuntorps Psk 40/29
Stefan Johansson Sandhems Psk 40/29
Kenneth Karlsson Lidköpings Pf 40/29
Claes Köllås Marinens Sf 39/32
Bo Lundblad Vårgårda Psk 39/32
Anders Jonasson-Beltin Lidköpings Pf 39/30
Raoul Löwenborg Örebro Pssk 39/29
Hemming Dahl-Olsen Sjuntorps Psk 39/28
Morgan Wikström Marinens Sskf 38/29
Jonas Larsson Sskf 37/30
Christer Karlsson Lidköpings Pf 37/29
Anders Lundblad Vårgårda Psk 37/28
Ingvar Rådh Hagfors Upk 37/28
Arne Björnänger Sjuntorps Psk 37/27
Pontus Bohman Horns Pss 36/26
Ulf Sandhal Göteborgs Pssk 34/27
Patrik Danielsson Sskf 34/26
Mattias Rudolph Mölndals Skf 32/26
Christer Eriksson Södra Dals Psf 25/24
Peter Börjesson Marks Pk 13/10
     
C 3    
Torben Rundqvist Vårgårda Psk 58/41
Mats Hansson Överby Pk 58/42
Voitto Saarinen Vårgårda Psk 57/42
Lennart Persson Överby Pk 57/41
P-O Andersson Örebro Pssk 57/40
Gunnar Samuelsson Vårgårda Psk 56/40
Arne Friberg Göteborgs Pssk 56/40
Jan Färnlöv Överby Pk 56/40
Jan Johansson Örebro Pssk 56/39
Lennart Gustafsson Lidköpings Pf 56/39
Anders Eriksson Södra Dals Psf 55/40
Frank Sporre Överby Pk 55/39
Leif Gardtman Sskf 54/40
Henrik Wernersson Lidköpings Pf 54/40
Pekka Kovanen Uddevalla Psk 54/39
Christer Skoog Överby Pk 54/38
Tomas Ånhed Fok Borås 54/36
Petter Koubek Örebro Pssk 53/40
Sven Dahlberg Örebro Pssk 53/40
Kent Eriksson Sandhems Psk 53/40
Sören Wahlberg Fok Borås 53/39
Michael Gustafsson Trollhättans Pk 53/39
Ingemar Lindqvist Lidköpings Pf 53/38
Johan Nilsson Hagfors Upk 53/38
Rolf Haglund Vargöns Pk 53/38
Jörgen Johansson Ulricehamns Pk 53/37
Sonny Svensson Fok Borås 52/38
Dan Andersson Ulricehamns Pk 52/37
Sven-Gunnar Johansson Ulricehamns Pk 52/36
Björn Svensson Vårgårda Psk 52/36
Patrik Korp Lysekils Pk 51/39
Thomas Teitur Roasjö Skf 51/38
Bo Kappen örebro Pssk 51/37
Patrik Nedgård Överby Pk 51/37
Erik Nilsson Filipstads Psk 51/36
Ragnar Nielsen Södra Dals Psf 51/35
Anders Grimling Lidköpings Pf 50/39
Roland Axelsson Överby Pk 50/37
Navid Bagheri Göteborgs Pssk 50/37
Patrik Fritzon Öckerö Sf 50/35
Magnus Johansson Södra kinds Fbu 49/37
Jonny Eriksson Horns Pss 49/35
Yommy Klasson Horns Pss 49/35
Sven Samuelsson Vårgårda Psk 49/34
Michael Eng Fok Borås 48/37
Anders Andreasson Sskf 48/36
Urban Svensson Mölndal Pk 48/36
Hans Hallbäck Vallebygdes Psf 48/36
Jan Rask Vårgårda Psk 48/36
Tomas Appelbäck Fok Borås 48/35
Martin Andersson Vallebygdens Psf 48/34
Gustaf Nygren Mölndals Pk 48/33
Lennart Eriksson Södra Dals psf 48/33
Morgan Friberg Fok Borås 47/35
Claes Haglund Göteborgs Pssk 47/35
Tony Martinovic Vallebygedsn Psf 47/35
Gunnar Elfström Göteborgs Pssk 47/35
Magnus Bertilsson Snadhems Psk 47/35
Lars-Erik Gustavsson Falköpings Jossk 47/35
Lars Lundmark Marinens Sf 47/34
Rolf Sträng Göteborgs Pssk 47/33
Kaj Karlsson Överby Pk 46/33
Christian Axelsson Sskf 46/33
Bertil Olsson Sörbygdens pk 46/33
Rolf Kullberg Horns Pss 45/33
Peter Rehnfeldt Överby Pk 45/33
Jan Nilsson Starrkärrs Sf 45/32
Urban Källestig Göteborgs Pssk 45/32
Lars R Carlsson Göteborgs Pssk 44/33
Roger Näslund Mölndals Skf 44/32
Pontus Andersson Vårgårda Psk 44/32
Håkan Johansson Lysekils Pk 43/32
Ulf Olsson Ulricehamns Pk 41/32
Jonas Andreasson Falköpings Jossk 41/29
Peter Björklund Örebro Pssk 40/31
Conny Gustafsson Mölndals Pk 40/31
Mats Lindman Ulricehamns Pk 39/31
Stefan Olsson Lilla Edets Psk 36/35
Staffan Olsson Lysekils Pk 35/30
Clas Boman Vargöns Pk 12/9
     
Dam 1    
Catarina Carlsson Vårgårda Psk 29/23
Zenita Malm Öckerö Sf 24/18
Ann-Christin Grönlund Öckerö Sf 23/17
     
Dam 2    
Marie Bengtsson Örebro Pssk 48/37
Irja Britzelli Göteborgs Pssk 48/37
Marit Jorsäter Örebro Pssk 48/35
Asta Kovanen Uddevalla Psf 47/35
Lisbeth Granberg Lödöse Pk 41/30
Pia Ahlroth Trollhättans Pk 41/30
Annika Almstrand Göteborgs Pssk 33/28
Rosa Källestig Göteborgs Pssk 33/27
Gunilla Danielsson Sskf 30/27
Kerstin Pettersson Volvo Pk 29/22
Kerstin Andersson Södra Dals Psf 28/24
Catherine Åskog Sskf 2824
     
Dam 3    
Monica Rundqvist Vårgårda Psk 57/40
Veronica Eriksson Örebro Pssk 53/37
Kristina Andersson Lidköpings Psf 51/38
Mona Rundqvist Lidköpings Psf 49/37
Marie Hansson Överby Pk 46/36
Sayla Persson Vallebygdens Psf 46/34
Ylva Lundgren Vallebygdens Psf 45/34
Maria Sträng Göteborgs Pssk 45/32
Annika Gustavsson Falköpings Jossk 42/31
Anna Johansson Mölndals Pk 36/28
     
Veteran Ä    
Albert Lundqvist Fok Borås 49/36
Karl-Erik Pettersson Volvo Pk 45/36
Sune Olsson Alingsås Ksf 40/32
Ingvar Jungblom Sjuntorps Psk 39/27
Arne Andersson Göteborgs Pssk 36/26
Ryno Sörner Fok Borås 35/26
Gösta Alexandersson Boråspolisen 27/21
     
Veteran Y    
Karl-Erik Johansson Hagfors Upk 56/39
Rols Bricans Örebro Pssk 52/40
Gunnar Nyman Lidköpings Psf 51/36
Lars Persson Vallebygdens Psf 49/37
Lennart Andersson Marinens Sf 48/37
Evert Henriksson Bengtsfors psk 47/34
Lars Lidholm Lidköpings Psf 45/35
Ingemar Zackariasson Sörbygdens Pk 45/33
Jan Andersson Bengtsfors Psk 42/32
Lars Törnqvist Fok Borås 40/31
Berny Andersson Starrkärrs Sf 40/30
Carl-Erik Lissfors Göteborgs Pssk 37/30
Nils-Harry Andersson Mölndals Pk 37/29
Rune Carlsson Vargöns Pk 36/30
Jan Svanqvist Lidköpings Psf 36/30
     
Junior    
Pavel Koubek Örebro Pssk 52/37
Björn Rutegersson Södra Dals Psf 45/34
Marcus Oskarsson Öckerö Sf 44/35
Johan Lundh Falköpings Jossk 40/32
Robert Henriksson Bengtsfors Psk 39/30
Rickard Ljungqvist Lidköpings Psf 31/25
Pierre Eklund Sskf 30/20
Camilla Eriksson Södra Dals Psf 23/20
Björn Tillander Öckerö Sf 22/19
Andreas Andersson Öckerö Sf 14/11
Daniel Gross Sskf 9/9
     
B 2    
Sten Carlsson Uddevalla Psf 46/35
Jan Andersson Bengtsfors Psk 41/34
Anders Johansson Sjuntorps Psk 41/30
Benny Lundh Södra Dals Psf 40/29
Uno Ottosson Överby Pk 33/26
Pia Ahlroth Trollhättans Pk 30/23
     
B 3    
Christer Skoog Överby Pk 58/42
Anders Eriksson Södra Dals Psf 57/40
Michael Gustafsson Trollhättans Pk 57/40
Henrik Wernersson Lidköpings Pf 56/40
P-O Andersson Örebro Pssk 56/38
Tomas Ånhed Fok Borås 55/42
Gunnar Samuelsson Vårgårda Psk 55/39
Frank Sporre Överby Pk 55/38
Karl-Erik Johansson Hagfors Upk 54/39
Voitto Saarinen Vårgårda Psk 54/38
Lennart Gustafsson Lidköpings Pf 54/38
Sven Dahlberg Örebro Pssk 53/40
Sören Wahlberg Fok Borås 53/39
Lennart Persson Överby Pk 53/39
Jörgen johansson Ulricehamns Pk 53/38
Patrik Fritzon Öckerö Sf 52/38
Jan Johansson Örebro Pssk 52/36
Lars Lundmark Marinens Sf 51/35
Rolf Kullberg Horns Pss 49/36
Thomas Teitur Roasjö Skf 48/37
Veronica Ericsson Örebro Pssk 48/32
Mona Rundqvist Lidköpings Pf 46/36
Sven-Gunnar Johansson Ulricehamns Pk 46/36
Staffan Olsson Lysekils Pk 46/34
Kaj Karlsson Överby Pk 45/34
Roger Larsson Härlanda Pk 45/32
Peter Björlund Örebro Pssk 42/33
Bo Kappen Örebro Pssk 42/31
Peter Rehnfeldt Överby Pk 42/31
Tony Martinovic Vallebygdens Psf 40/30
Marie Hansson Överby Pk 39/28
Raoul Löwenborg Örebro Pssk 32/27
Ylva Lundgren Vallebygdens Psf 30/21
Tomas Appelbäck Fok Borås 9/6
     
A 2    
Gustaf Nygren Mölndals Pk 47/32
Gunnar Johansson Horns Pss 41/31
Huseyin Babur Härlanda Pk

41/30

Clas Rutgersson Södra Dals Psf 41/29
Carl-Erik Lissfors Göteborgs Pssk 40/28
Bengt Andersson Göteborgs Pssk 38/28
Sten Arning Härlanda Pk 37/24
Ingols Karlsson Södra Kinds Fbu 35/26
Roine Ekman Lidköpings Pf 34/26
Per Högfeldt Vargöns Pk 29/26
Bengt Sänne Marinens Sf 25/20
Bernt Gustavsson Marinens Sf 24/18
Anders Jonasson-Beltin Lidköpings Pf 24/17
Pontus Bohman Horns Pss 23/20
Lars Lidholm Lidköpings Pf 21/18
     
A 3    
Jan Färnlöv Överby Pk 58/38
Roger Larsson Härlanda Pk 56/38
Patrik Fritzon Öckerö Sf 55/37
Arne Friberg Göteborgs Pssk 52/33
Michael Eng Fok Borås 51/35
Tommy Klasson Horns Pss 51/35
Lennart Eriksson Södra Dals Psf 50/35
Karl-Erik Johansson Hagfors Upk 48/36
Ragnar Nielsen Södra Dals Psf 46/36
Mats Hansson Överby Pk 44/35
Patrik Nedgård Överby Pk 43/29
Gunnar Nyman Lidköpings Pf 42/30
Stefan Olsson Lilla Edets Psk 32/27
     
R 2    
Bengt Lundblad Vårgårda Psk 48/34
Ingemar Thulin Uddevalla Psf 47/33
Rosa Källestig Göteborgs Pssk 43/34
Lars Gunnarsson Mölndals Skf 43/34
Jori Selin Lilla Edets Psk 42/34
Ulf Sandahl Göteborgs Pssk 41/31
Mikael Jonsson Sjuntorps Psk 40/29
Stefan Söderlund Horns Pss 39/31
Anders Stening Bredareds Pk 38/32
Mattias Rudolph Mölndals Skf 37/28
Bernt Gustavsson Marinens Sf 34/26
Bengt Sänne Marinens Sf 31/26
Anders Hall Alingsås Ksf 30/26
Lajos Bere´Nyi Härlanda Pk 29/26
Mats Kvick Sskf 28/24
Jonas Larsson Sskf 28/21
Anders Lundblad Vårgårda Psk 26/19
Dan Jander Pålsboda Psk 23/17
Jan Svanqvist Lidköpings Pf 21/16
     
R 3    
Torben Rundqvist Vårgårda Psk 59/39
Christer Skoog Överby Pk 57/40
Johan Nilsson Hagfors Upk 55/37
Björn Svensson Vårgårda Psk 54/37
Rolf Sträng Göteborgs Pssk 53/34
Maria Sträng Göteborgs Pssk 52/36
Jens Olofsson Kristinehamns Pk 52/35
Sonny Svensson Fok Borås 51/38
Roger Näslund Mölndals Skf 51/36
Per-Inge Berggren Örgryte Pk 51/35
Peter Rehnfeldt Överby Pk 50/36
Morgan Friberg Fok Borås 50/31
Clas Bohman Vargöns Pk 49/35
Claes Haglund Göteborgs Pssk 49/35
Gunnar Elfström Göteborgs Pssk 49/33
Håkan Johansson Lysekils Pk 47/33
Rolf Haglund Vargöns Pk 46/36
Conny Gustafsson Mölndals Pk 46/33
Henrik Wernersson Lidköpings Pf 46/31
Pontus Andersson Vårgårda Psk 45/35
Patrik Korp Lysekils Pk 44/34
Urban Svensson Mölndals Pk 44/32
Navid Bagheri Göteborgs Pssk 44/32
Ingmar Lindqvist Lidköpings Pf 44/32
Jonny Eriksson Horns Pss 44/29
Ulf Olsson Ulricehamns Pk 44/28
Urban Källestig Göteborgs Pssk 43/34
Erik Nilsson Filipstads Psk 42/32
Roland Axelsson Överby Pk 42/31
Jan Nilsson Starrkärrs Sf 42/31
Sören Wahlberg Fok Borås 42/30
Martin Andersson Vallebygdens psf 40/31
Kristina Andersson Lidköpings Psf 40/28
Tommy Klasson Horns Pss 39/31
Lars-R Carlsson Göteborgs Pssk 34/25
Magnus Johansson Södra Kinds Fbu 32/28
Mats Lindman Ulricehamns Pk 32/24
Rolf Briscans Örebro Pssk 31/24
     
Lag C    
C vapen    
Vårgårda Psk   171/123
Örebro Pssk   166/119
Överby Pk   165/117
Lidköpings Psf   163/117
Överby Pk 2   161/116
Fok Borås   159/113
Göteborgs Pssk   150/108
Sskf   148/109
Uddevalla Psf   147/111
Ulricehamns Pk   146/106
Fok Borås 2   143/107
Öckerö Sf   140/102
Sjuntorps Psk   140/100
Södra Kinds Fbu   137/104
Mölndals Pk   136/100
Marinens Sf   134/103
Falköpings Jossk   131/96
     
Lag Dam    
Örebro Pssk   101/74
Lidköpings Psf   100/75
Vallebygdens Psf   91/68
Vårgårda Psk   86/63
Sskf   58/49
Öckerö Sf   47/35
     
Lag B    
Överby Pk   166/119
Örebro Pssk   161/114
Lidköpings Psf   156/114
Fok Borås   117/87
     
Lag A    
Överby Pk   145/102
Södra Dals Psf   137/98
Hälanda Pk   134/92