VSM Fält 1999.

Mästare

Vapengrupp A    
Pontus Andersson Vårgårda Psk Guld
Roger Larsson Härlanda Pk Silver
Jokke Hiltunen Ramsbergs Psk Brons
Vapengrupp B    
Christer Skoog Överby Pk Guld
Lennart Gustafsson Lidköpings Pf Silver
Jan Johansson Örebro Pssk Brons
Vapengrupp C    
Christer Skoog Överby Pk Guld
Torben Rundqvist Vårgårda Psk Silver
Jan Johansson Örebro Pssk Brons
Revolver    
Pontus Andersson Vårgårda Psk Guld
Johan Nilsson Hagfors-Uddeholms Pk Silver
Torben Rundqvist Vårgårda Psk Brons
Damer    
Kristina Andersson Lidköpings Pf Guld
Veronica Eriksson Örebro Pssk Silver
Mona Rundqvist Lidköpings Pf Brons
Veteran Y    
Ragnar Olsson Fjugesta Psk Guld
Gunnar Nyman Lidköpings Pf Silver
Bengt-Olov Nordh Örebro Pssk Brons
Veteran Ä    
Ingvar Jungblom Trollhättans Pk Guld
Arne Sjöberg Hammars Psk Silver
Agnar Kerrman Örebro Pssk Brons
Juniorer    
Rickard Ljungqvist Lidköpings Pf Guld
Jonny Erlandsson Ramsbergs Psk Silver
Daniel Fridholm Ramsbergs Psk Brons

Lagtävling

A vapen    
Härlanda Pk 117/81 Roger Larsson, Johan Olander, Dragan Sagebring
Göteborgs Pssk 115/76 Patrik Fritzon, Navid Bagheri, Carl-Erik Lissfors
B vapen    
Örebro Pssk 137/86 Jan Johansson, Per-Olof Andersson, Bo Kappen
Lidköpings Pf 133/86 Lennart Gustafsson, Mona Rundqvist, Henrik Wernersson
Ulricehamns Pk 129/83 Ulf Olsson, Sven-Gunnar Johansson, Jörgen Johansson
C vapen    
Vårgårda psk 138/86 Torben Rundqvist, Björn Svensson, Voitto Saarinen
Örerebro Pssk 137/86 Jan Johansson, Per-olof Andersson, Veronica Eriksson
Munkfors Pk 136/87

Erik Elfgren, Anders Lindberg, Kristina Saxerud

Revolver    
Vårgårda Psk 133/83 Pontus Andersson, Torben Rundqvist, Bengt Lundblad
Ramsbergs Psk 119/78 Mikael Karlén, Ulf Andersson, Örjan Gustavson
Damer    
Lidköpings Pf 87/55 Kristina Andersson, Mona Rundqvist
Veteran    
Kristinehamns Pk 85/54 Jens Olofsson, Pertti Lode
Lidköpings Pf 82/51 Gunnar Nyman, Lars Lidholm
Örebro Pssk 81/50 Lars Jander, Rolf Briscans
Junior    
Ramsbergs Psk 73/47 Johnny Erlandsson, Robert Fältström

C vapen klassvis (tyvärr så saknas komplett resultatlista)
C3

Torben Rundqvist Vårgårda Psk

48/30

Christian Albinsson Arvika Pk 48/30
Lennart Rosenberg Finnskoga Psf 48/30
Christer Skoog Överby Pk 48/30
Johan Nilsson Hagfors Uddeholms Pk 48/30
Jan Johansson Örebro Pssk 48/30
Ulf Andersson Ramsbergs Psk 47/30
Erik Elfgren Munkfors Pk 47/30
Lennart Gustafsson Lidköpings Pf 47/30
Michael Gustavsson Trollhättans Pk 47/29
Lars-Erik Dahlman I2 Skf 47/29
Anders Lindberg Munkfors Pk 47/29
Bengt Lundblad Vårgårda Psk 47/29
Krister Olsson Arvika Pk 47/29
Bertil Lindskog Ulricehamns Pk 46/30
Damer 1    
Ann-Sofie Rydberg Vallebygdens Psf 37/22
Lindha Jansson Trollhättans Pk 30/19
Linda Gåård Skövde Ssk 29/19
Damer 2    
Karin Silvervarg I4 Pk 40/25
Ann-Katrin Karlsson Ulricehamns Pk 33/22
Katarina Nyberg Ramsbergs Psk 26/21
Ulla-Lena Wistberg Ulricehamns Pk 11/10
Damer 3    
Kristina Andersson Lidköpings Pf 45/27
Veronica Ericsson Örebro Pssk 43/26
Mona Rundqvist Lidköpings Pf 42/28
Veteran Y    
Ragnar Olsson Fjugesta Psk 48/30
Gunnar Nyman Lidköpings Pf 46/29
Bengt-Olov Nordh Örebro Pssk 44/27
Jens Olofsson Kristinehamns Pk 43/28
Kjell Skogqvist SJ Hallsberg 43/27
Kristina Saxerud Munkfors Pk 42/28
Lars Jander Örebro Pssk 42/27
Pertti Lode Kristinehamns Pk 42/26
Lars Lidholm Lidköpings Pf 36/22
Carl-Erik Lissfors Göteborgs Pssk 35/23
Lars Persson Vallebygdens Psf

35/23

Karl-Erik Johansson Hagfors Uddeholms Pk 34/18
Lennart Saxerud Munkfors Pk 22/18
Veteran Ä    
Ingvar Jungblom Trollhättans Pk 41/24
Roland Ringstedt Karlstads Psk 40/27
Arne Sjöberg Hammars Psk 38/24
Agnar Kärrman Örebro Pssk 37/21
Albert Lundqvist Fok Borås 36/23
Börje Larsson Lindesbergs Ps 36/21
Lars Thörnqvist Fok Borås 33/22
Algot Andersson Örebro Pssk 28/19
Lennart Stenegård Örebro Pssk 16/14
Juniorer    
Rickard Ljungqvist Lidköpings Pf 45/28
Johnny Erlandsson Ramsbergs Psk 37/24
Daniel Fridholm Ramsbergs Psk 36/24
Robert Fältström Ramsbergs Psk 36/23
B 3    
Christer Skoog Överby Pk 48/30
Lennart Gustafsson Lidköpings Pf 47/30
Jan Johansson Örebro Pssk 47/30
P-O Andersson Örebro Pssk 46/29
B 2    
Tomas Andersson Örebro Pssk 45/29
Olof Lindskog Ulricehamns Pk 39/24
Lars Lidholm Lidköpings Pf 33/23
Thorbjörn Lindwall Trollhättans Pk 33/21
Dragan Sagebring Härlanda Pk 32/25
A 2    
Arne Sjöberg Hammars Psk 41/27
Johan Olander Härlanda Pk

39/26

Olof Lindskog Ulricehamns Pk 38/25
Erik Johansson Tysslinge Sk 36/23
Jari Räty Skövde Ssk 34/24
Ronny Renhult Edsvalla Skf 33/23
Johnny Trädgård K3 If 30/20
Per-Inge Johansson Filipstads Pk 29/19
Carl-Erik Lissfors Göteborgs Pssk 28/19
Anders dahlberg Edsvalla Skf 27/20
Kenneth Karlsson Lidköpings Pf 21/16
Christer Karlsson Lidköpings Pf 10/7
A 3    
Roger Larsson Härlanda Pk 46/30
Jokke Hiltunen Ramsbergs Psk 46/30
Pontus Andersson Vårgårda Psk 46/29
Patrik Fritzon Göteborgs Pssk 45/29
Mikael Shyman Filipstads Pk 45/28
Karl-Erik Johansson Hagfors Uddeholms Pk 43/28
Navid Bagheri Göteborgs Pssk 42/28
Leif Pettersson Pålsboda Psk 41/26
Anders Gelbort Tysslinge Sk 38/27
Yngve Björlin Pålsboda Psk 37/25
Lars Persson Vallebygdens Psf 35/22
Dragan Sagebring Härlanda Pk 32/25
Revolver 2    
Joachim Johansson I4 Pk 40/27
Bengt-Åke Jansson Finnskoga Psf 40/26
Patrik Rehnman Kristinehamns Pk 38/27
Johnny Eriksson Horns Pss 36/22
Jonny Lindgren Pålsboda Psk 35/23
Benny Spångberg Skövde Ssk 34/24
Claes-Håkan Carlsson Edsvalla Skf 34/23
Ari Pirttijärvi Hällefors Psk 31/23
Raul Lövenborg Örebro Pssk 31/23
Torbjörn Mård Tysslinge Sk 26/18
Revolver 3    
Pontus Andersson Vårgårda Psk 48/30
Johan Nilsson Hagfors Uddeholms Pk 47/30
Torben Rundqvist Vårgårda Psk 47/29
Kent Boström Hällefors Psk 47/29
Björn Svensson Vårgårda Psk 45/29
Patrik Fritzon Göteborgs Pssk 44/28
Ingemar Lindqvist Lidköpings Pf 44/28
Mikael Karlén Ramsbergs psk 44/27
Lennart Rosenberg Finnskoga Psf 43/27
Bo Johansson Hagfors Uddeholms Pk 42/29
Joacim Johansson I4 Pk 40/27
Jens Olofsson Kristinehamns Pk 40/27
Bengt-Åke Jansson Finnskoga Psf 40/26
Urban Gewert Edsvalla Skf 40/26
Jan Stålvall Pålsboda Psk 39/27