prec06

VSM vapengrupp A 2006
Plac- Namn Klubb Klass V- G1 G2 G3 G4 G5 G6 G7 Grund F1 F2 F3 Final Slut Std.med
ering       grupp               resultat       resultat Resultat Fasta poängkrav
1 Alf Sundfeldt Charlottenbergs PK 3 A 48 46 48 47 48 47 48 332 47 49 46 142 474 silver
2 Christian Gustavsson Säffle PK 3 A 46 46 49 48 48 46 48 331 43 48 44 135 466 silver
3 Kent Reinhamre GPSSK 3 A 45 46 47 48 45 44 47 322 44 49 49 142 464 brons
4 Hans-Peter Sörensson Charlottenbergs PK 3 A 46 47 47 46 44 49 45 324 46 46 46 138 462 silver
5 Anders Grimling Lidköpings pf 3 A 49 46 45 45 46 49 48 328 44 45 45 134 462 silver
6 Alfred Aalstad Säve Pk 2 A 40 49 48 48 43 45 49 322 47 47 42 136 458 brons
7 Ragnar Nielsen Södra Dals PSF 3 A 47 42 47 47 49 44 42 318 45 45 47 137 455 brons
8 Marie Brunsson Örgryte Pk 2 A 45 43 46 46 44 44 43 311 46 43 40 129 440  
9 Gert Andersson Vargöns PK 3 A 45 40 39 46 43 47 42 302 40 44 46 130 432  
10 Karl-Axel Alfredsson Södra Dals PSF 2 A 43 43 39 43 45 47 43 303 44 41 44 129 432  
11 Robert Drottz Södra Dals PSF 2 A 43 37 40 44 40 41 40 285       0 285  
12 Sören Andersson Charlottenbergs PK 3 A 39 38 41 39 41 40 41 279       0 279  
13 Gerd Alfredsson Södra Dals PSF 2 A 41 41 42 41 39 42 33 279       0 279  
14 Magnus Elvingsson     Säffle PK 2 A 9 47 42 44 44 45 44 275       0 275  
Resultat Klassvis
Plac- Namn Klubb Klass V- G1 G2 G3 G4 G5 G6 G7 Grund F1 F2 F3 Final Slut
ering       grupp               resultat       resultat Resultat
1 Alf Sundfeldt Charlottenbergs PK 3 A 48 46 48 47 48 47 48 332 47 49 46 142 474
2 Christian Gustavsson Säffle PK 3 A 46 46 49 48 48 46 48 331 43 48 44 135 466
3 Kent Reihamre GPSSK 3 A 45 46 47 48 45 44 47 322 44 49 49 142 464
4 Hans-Peter Sörensson Charlottenbergs PK 3 A 46 47 47 46 44 49 45 324 46 46 46 138 462
5 Anders Grimling Lidköpings pf 3 A 49 46 45 45 46 49 48 328 44 45 45 134 462
6 Ragnar Nielsen Södra Dals PSF 3 A 47 42 47 47 49 44 42 318 45 45 47 137 455
7 Gert Andersson Vargöns PK 3 A 45 40 39 46 43 47 42 302 40 44 46 130 432
8 Sören Andersson Charlottenbergs PK 3 A 39 38 41 39 41 40 41 279       0 279
VSM Vapengrupp B 2006
Plac- Namn Klubb Klass V- G1 G2 G3 G4 G5 G6 G7 Grund F1 F2 F3 Final Slut   Std.med
ering       grupp               resultat       Resultat Resultat särskj. Fasta poängkrav
1 Per-Erik Johansson Trollhättans Pistolklubb 3 B 48 49 50 48 46 48 50 339 49 48 47 144 483   silver
2 Alf Sundfeldt Charlottenbergs PK 3 B 49 47 48 49 48 48 46 335 45 49 47 141 476   silver
3 Hans-Peter Sörensson Charlottenbergs PK 3 B 49 47 47 47 46 49 50 335 49 46 45 140 475 48 silver
4 Christian Gustavsson Säffle PK 3 B 47 49 48 49 48 43 48 332 50 46 47 143 475 47 silver
5 Christian Johansson Vedums PSK 3 B 47 48 49 47 47 50 49 337 45 48 45 138 475 47 silver
6 Anders Grimling Lidköpings pf 3 B 48 46 50 49 47 48 47 335 47 40 45 132 467   silver
7 Henrik Wernersson Lidköpings pf 2 B 45 48 45 45 46 47 43 319 46 41 43 130 449   brons
8 Tobias Vikberg Älvenäs PK  3 B 43 43 47 44 44 46 46 313 46 42 46 134 447    
9 Gert Andersson Vargöns PK 3 B 42 46 42 47 41 39 46 303 47 45 44 136 439    
10 Magnus Elvingsson     Säffle PK 2 B 42 40 37 38 42 42 45 286 42 43 37 122 408    
Placering Klassvis
Plac- Namn Klubb Klass V- G1 G2 G3 G4 G5 G6 G7 Grund F1 F2 F3 Final Slut
ering       grupp               resultat       Resultat Resultat
1 Per-Erik Johansson Trollhättans Pistolklubb 3 B 48 49 50 48 46 48 50 339 49 48 47 144 483
2 Alf Sundfeldt Charlottenbergs PK 3 B 49 47 48 49 48 48 46 335 45 49 47 141 476
3 Hans-Peter Sörensson Charlottenbergs PK 3 B 49 47 47 47 46 49 50 335 49 46 45 140 475
4 Christian Gustavsson Säffle PK 3 B 47 49 48 49 48 43 48 332 50 46 47 143 475
5 Christian Johansson Vedums PSK 3 B 47 48 49 47 47 50 49 337 45 48 45 138 475
6 Anders Grimling Lidköpings pf 3 B 48 46 50 49 47 48 47 335 47 40 45 132 467
7 Tobias Vikberg Älvenäs PK  3 B 43 43 47 44 44 46 46 313 46 42 46 134 447
8 Gert Andersson Vargöns PK 3 B 42 46 42 47 41 39 46 303 47 45 44 136 439
Plac- Namn Klubb Klass V- G1 G2 G3 G4 G5 G6 G7 Grund F1 F2 F3 Final Slut
ering       grupp               resultat       Resultat Resultat
1 Henrik Wernersson Lidköpings pf 2 B 45 48 45 45 46 47 43 319 46 41 43 130 449
2 Magnus Elvingsson     Säffle PK 2 B 42 40 37 38 42 42 45 286 42 43 37 122 408
VSM Vapengrupp Öppen C 2006
Plac- Namn Klubb Klass V- G1 G2 G3 G4 G5 G6 G7 Grund F1 F2 F3 Final Slut   Std.med
ering       grupp               resultat       resultat Resultat särskj. Fasta poängkrav
1 Per-Anders Lander Säffle PK 2 C 47 46 49 50 47 48 49 336 49 48 49 146 482   silver
2 Sören Rehn    Tidaholms Psk 3 C 46 47 49 50 48 48 47 335 48 48 49 145 480 49 silver
3 Alf Sundfeldt Charlottenbergs PK 3 C 48 49 47 49 48 50 47 338 46 47 49 142 480 48 silver
4 Tobias Vikberg Älvenäs PK  3 C 47 50 49 46 47 47 48 334 47 47 50 144 478   silver
5 Hans-Peter Sörensson Charlottenbergs PK 3 C 48 49 48 49 48 49 49 340 44 46 46 136 476   silver
6 Anders Grimling Lidköpings pf 3 C 48 49 49 49 45 49 46 335 46 47 46 139 474   silver
7 Ove Holmberg         Tidaholms Psk 3 C 47 48 47 47 49 48 46 332 49 46 46 141 473   silver
8 Christian Gustavsson Säffle PK 3 C 48 46 46 48 46 47 49 330 48 47 47 142 472   silver
9 Per-Erik Johansson Trollhättans PK 3 C 48 50 46 48 46 48 47 333 44 50 45 139 472   silver
10 Michael Gustafsson Trollhättans PK 3 C 49 45 45 46 45 48 50 328 47 48 45 140 468   brons
11 Anders Eriksson Södra Dals PSF 3 C 46 49 46 46 44 46 49 326       0 326   brons
12 Alfred Aalstad Säve Pk 2 C 46 45 46 48 47 48 45 325       0 325   brons
13 Jan Davidsson GPSSK 2 C 46 49 44 45 46 46 46 322       0 322   brons
14 Björn Rutgersson Södra Dals PSF 2 C 49 47 44 46 47 44 45 322       0 322   brons
15 Leif Johansson                           Sjuntorps PSK 2 C 47 46 41 49 49 45 43 320       0 320    
16 Magnus Elvingsson     Säffle PK 2 C 44 45 47 42 47 47 46 318       0 318    
17 Benny Lundh Södra Dals PSF 2 C 43 47 46 48 43 44 46 317       0 317    
18 Henrik Wernersson Lidköpings pf 2 C 43 47 43 45 47 46 45 316       0 316    
19 Ralf Johansson Melleruds Psk 2 C 46 40 43 46 46 46 46 313       0 313    
20 Robert Drottz Södra Dals PSF 2 C 46 41 47 42 44 44 47 311       0 311    
21 Petter Sundfeldt Säffle PK 2 C 41 46 42 43 48 44 46 310       0 310    
22 Anders Johansson Sjuntorps PSK 2 C 45 43 43 47 45 43 44 310       0 310    
23 Gert Andersson Vargöns PK 3 C 44 39 47 45 43 47 42 307       0 307    
24 Bengt Larsson Falköpings SSK 2 C 44 41 46 43 44 43 44 305       0 305    
25 Johan Sundfeldt Säffle PK 2 C 39 47 45 42 44 42 43 302       0 302    
26 Peter Åhlander Södra Dals PSF 2 C 43 41 39 43 40 40 39 285       0 285    
Placering Klassvis
Plac- Namn Klubb Klass V- G1 G2 G3 G4 G5 G6 G7 Grund F1 F2 F3 Final Slut  
ering       grupp               resultat       resultat Resultat särskj.
1 Sören Rehn    Tidaholms Psk 3 C 46 47 49 50 48 48 47 335 48 48 49 145 480 49
2 Alf Sundfeldt Charlottenbergs PK 3 C 48 49 47 49 48 50 47 338 46 47 49 142 480 48
3 Tobias Vikberg Älvenäs PK  3 C 47 50 49 46 47 47 48 334 47 47 50 144 478  
4 Hans-Peter Sörensson Charlottenbergs PK 3 C 48 49 48 49 48 49 49 340 44 46 46 136 476  
5 Anders Grimling Lidköpings pf 3 C 48 49 49 49 45 49 46 335 46 47 46 139 474  
6 Ove Holmberg         Tidaholms Psk 3 C 47 48 47 47 49 48 46 332 49 46 46 141 473  
7 Per-Erik Johansson Trollhättans PK 3 C 48 50 46 48 46 48 47 333 44 50 45 139 472  
8 Christian Gustavsson Säffle PK 3 C 48 46 46 48 46 47 49 330 48 47 47 142 472  
9 Michael Gustafsson Trollhättans PK 3 C 49 45 45 46 45 48 50 328 47 48 45 140 468  
10 Anders Eriksson Södra Dals PSF 3 C 46 49 46 46 44 46 49 326       0 326  
11 Gert Andersson Vargöns PK 3 C 44 39 47 45 43 47 42 307       0 307  
Plac- Namn Klubb Klass V- G1 G2 G3 G4 G5 G6 G7 Grund F1 F2 F3 Final Slut
ering       grupp               resultat       resultat Resultat
1 Per-Anders Lander Säffle PK 2 C 47 46 49 50 47 48 49 336 49 48 49 146 482
2 Alfred Aalstad Säve Pk 2 C 46 45 46 48 47 48 45 325       0 325
3 Jan Davidsson GPSSK 2 C 46 49 44 45 46 46 46 322       0 322
4 Björn Rutgersson Södra Dals PSF 2 C 49 47 44 46 47 44 45 322       0 322
5 Leif Johansson                           Sjuntorps PSK 2 C 47 46 41 49 49 45 43 320       0 320
6 Magnus Elvingsson     Säffle PK 2 C 44 45 47 42 47 47 46 318       0 318
7 Benny Lundh Södra Dals PSF 2 C 43 47 46 48 43 44 46 317       0 317
8 Henrik Wernersson Lidköpings pf 2 C 43 47 43 45 47 46 45 316       0 316
9 Ralf Johansson Melleruds Psk 2 C 46 40 43 46 46 46 46 313       0 313
10 Robert Drottz Södra Dals PSF 2 C 46 41 47 42 44 44 47 311       0 311
11 Petter Sundfeldt Säffle PK 2 C 41 46 42 43 48 44 46 310       0 310
12 Anders Johansson Sjuntorps PSK 2 C 45 43 43 47 45 43 44 310       0 310
13 Bengt Larsson Falköpings SSK 2 C 44 41 46 43 44 43 44 305       0 305
14 Johan Sundfeldt Säffle PK 2 C 39 47 45 42 44 42 43 302       0 302
15 Peter Åhlander Södra Dals PSF 2 C 43 41 39 43 40 40 39 285       0 285
VSM Vapengrupp C Dam 2006
Plac- Namn Klubb Klass V- G1 G2 G3 G4 G5 G6 G7 Grund F1 F2 F3 Final Slut Std.med
ering       grupp               resultat       resultat Resultat Fasta poängkrav
1 Ingela Sjöberg Trollhättans PK D2 C 44 45 47 47 44 49 48 324 50 45 45 140 464 brons
2 Annelie Johansson Sjuntorps PSK D3 C 48 44 48 46 45 48 46 325 46 43 48 137 462 brons
3 Marie Brunsson Örgryte Pk D2 C 46 45 44 48 47 43 46 319 46 44 46 136 455  
4 Eva Olofsson        Sjuntorps PSK D2 C 44 45 49 44 43 47 41 313 44 43 44 131 444  
5 Gerd Alfredsson Södra Dals PSF D2 C 45 46 40 43 47 46 45 312 43 44 42 129 441  
6 Kerstin Andersson Södra Dals PSF D3 C 43 45 41 44 39 46 43 301 45 45 44 134 435  
7 Karin Lander  Säffle PK D1 C 38 44 46 45 40 44 46 303 42 38 46 126 429  
Placering Klassvis
Plac- Namn Klubb Klass V- G1 G2 G3 G4 G5 G6 G7 Grund F1 F2 F3 Final Slut
ering       grupp               resultat       resultat Resultat
1 Annelie Johansson Sjuntorps PSK D3 C 48 44 48 46 45 48 46 325 46 43 48 137 462
2 Kerstin Andersson Södra Dals PSF D3 C 43 45 41 44 39 46 43 301 45 45 44 134 435
Plac- Namn Klubb Klass V- G1 G2 G3 G4 G5 G6 G7 Grund F1 F2 F3 Final Slut
ering       grupp               resultat       resultat Resultat
1 Ingela Sjöberg Trollhättans PK D2 C 44 45 47 47 44 49 48 324 50 45 45 140 464
2 Marie Brunsson Örgryte Pk D2 C 46 45 44 48 47 43 46 319 46 44 46 136 455
3 Eva Olofsson        Sjuntorps PSK D2 C 44 45 49 44 43 47 41 313 44 43 44 131 444
4 Gerd Alfredsson Södra Dals PSF D2 C 45 46 40 43 47 46 45 312 43 44 42 129 441
Plac- Namn Klubb Klass V- G1 G2 G3 G4 G5 G6 G7 Grund F1 F2 F3 Final Slut
ering       grupp               resultat       resultat Resultat
1 Karin Lander  Säffle PK D1 C 38 44 46 45 40 44 46 303 42 38 46 126 429
VSM Vapengrupp C Junior 2006
Plac- Namn Klubb Klass V- G1 G2 G3 G4 G5 G6 G7 Grund F1 F2 F3 Final Slut Std.med
ering       grupp               resultat       resultat Resultat Fasta poängkrav
1 Christian Johansson Vedums PSK J C 46 47 49 50 45 46 47 330 47 48 47 142 472 silver
2 Martin Rehn            Tidaholms Psk J C 46 44 46 44 46 47 46 319 46 48 48 142 461  
3 Eric Svanberg Södra Dals PSF J C 45 42 41 41 38 42 40 289 42 44 44 130 419  
4 Robin Johansson   Tidaholms Psk J C 39 43 41 40 38 40 41 282 41 41 42 124 406  
VSM Vapengrupp C Vet Y 2006
Plac- Namn Klubb Klass V- G1 G2 G3 G4 G5 G6 G7 Grund F1 F2 F3 Final Slut Std.med  
ering       grupp               resultat       resultat Resultat Fasta poängkrav särskj.
1 Kent Reihamre GPSSK Vy C 48 47 49 48 49 46 48 335 48 46 47 141 476 silver  
2 Jan Gustavsson Arvika PK Vy C 48 44 47 48 49 47 46 329 49 47 47 143 472 brons  
3 Christer Björnberg Falköpings SSK Vy C 46 49 46 44 47 49 49 330 37 48 48 133 463 silver 46
4 Ragnar Nielsen Södra Dals PSF Vy C 43 47 48 44 48 46 47 323 48 45 47 140 463 brons 42
5 Leif Olofsson                        Sjuntorps PSK Vy C 45 47 47 43 45 45 46 318 44 48 47 139 457    
6 Teuvo Kananen                       Sjuntorps PSK Vy C 42 39 46 44 50 40 44 305       0 305    
7 Clas Rutgersson Södra Dals PSF Vy C 46 44 39 40 43 42 39 293       0 293    
VSM Vapengrupp C Vet Ä 2006
Plac- Namn Klubb Klass V- G1 G2 G3 G4 G5 G6 G7 Grund F1 F2 F3 Final Slut Std.med
ering       grupp               resultat       resultat Resultat poängkrav
1 Ingvar Jungblom Trollhättans PK C 44 47 47 49 44 46 45 322 47 44 44 135 457 brons
2 Sören Andersson Charlottenbergs PK C 46 47 43 39 47 44 46 312 43 45 42 130 442  
3 Karl-Axel Alfredsson Södra Dals PSF C 40 44 46 44 43 45 46 308 43 37 40 120 428  
4 Stig Petersson Trollhättans PK C 40 41 45 43 43 42 41 295       0 295  
Klubb deltagare 1 deltagare 2 deltagare 3 resultat 1 resultat 2 resultat 3 Summa Placering
                 
Charlottenbergs PK Alf Sundfeldt Hans-Peter Sörensson Sören Andersson 338 340 312 990 1
Säffle PK - 1 Christian Gustavsson Magnus Elvingsson Per-Anders Lander 330 318 336 984 2
Södra Dals PSF Anders Eriksson Björn Rutgersson Robert Drottz 326 322 311 959 3
Säffle PK - 2 Karin Lander Petter Sundfeldt Johan Sundfeldt 303 310 302 915 4
                 
Sjuntorps PSK Eva Olofsson        Annelie Johansson   313 325   638 1
Södra Dals PSF Gerd Alfredsson Kerstin Andersson   312 301   613 2
Trollhättan PK               3
                 
Tidaholm Martin Rehn            Robin Johansson   319 282   601  
                 
Sjuntorps PSK Teuvo Kananen                       Leif Olofsson                          305 318   623 1
Trollhättan PK Ingvar Jungblom Stig Petersson   322 295   617 2
Södra Dals PSF Ragnar Nielsen Clas Rutgersson   323 293   616 3
                 
Charlottenbergs PK Alf Sundfeldt Hans-Peter Sörensson Sören Andersson 332 324 279 935 1
Södra Dals PSF Ragnar Nielsen K-A Alfredsson Gerd Alfredsson 318 303 279 900 2
startsida